Nowoczesne dywany do nowoczesnych wnętrz

Wielu osobom dywany kojarzą się z wystrojem sprzed lat. Wzorzyste, wielokolorowe, będące często siedliskiem kurzu, stanowią element kojarzący się głównie z mieszkaniami naszych babć i dziadków. Jednak i w nowoczesnych domach można je znaleźć – tym razem jednak w zupełnie innej aranżacji.

Minimalistyczna podłoga

W wielu nowoczesnych aranżacjach dekoratorzy wnętrz dążą do tego, aby posadzka była jak najlepiej widoczna. Służy temu ustawianie minimalnej liczby mebli, a także pozostawianie paneli lub płytek bez żadnego przykrycia.

Jeśli jednak już się one pojawiają, dostosowywane są do minimalistycznych wymagań obecnych trendów. W związku z tym często wybierane są te modele, które nie posiadają żadnych wzorów. Jednymi z najbardziej popularnych są dywany Shaggy, które utrzymane są w jednolitym kolorze lub składają się z dwóch, przeplatających się odcieni. Ich długie, miękkie włosie wykonane jest z przędzy polipropylenowej, uszlachetnionej przędzą Heat-Set. Tkane maszynowo, są odporne na odkształcenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Dzięki łatwości w utrzymaniu czystości i efektownemu wyglądowi ich grubego włosia są hitem ostatnich lat.

Nowoczesność połączona z tradycją

Drugim rodzajem dywanów, które z chęcią są wybierane do współczesnych wnętrz, są te, które posiadają wyraziste, bogate wzornictwo. Doskonałymi przykładami są dywany z kolekcji modern, które zostały wykonane ze sztucznych materiałów, łatwych w utrzymaniu czystości. Ich bogate wzornictwo może zawierać w sobie interesujące elementy, nawiązujące do tradycyjnych przedmiotów, na przykład zegarków kieszonkowych.

Drugim przykładem nawiązań do tradycyjnych aranżacji mogą być pastelowe dywany – dywanowo.pl oferuje ich szeroki wybór, między innymi w odcieniach beżu i brązu. Połączenie tych barw z kwiatowymi lub geometrycznymi motywami sprawia, że są to tradycyjne akcesoria w nowej odsłonie. Sprawdzą się w stylizacjach, które nie odrzucają wcześniejszych aranżacji mieszkań.

Specjalnie dla dziecka

Najmłodsi członkowie rodziny też wymagają odpowiednich akcesoriów specjalnie dla siebie. Dywany dla dzieci muszą odznaczać się odpowiednim dla najmłodszych wzornictwem oraz łatwością w utrzymaniu czystości.

Podczas wybierania dywanu do pokoju dziecka, każdy rodzic w pierwszej kolejności będzie kierował się tym, co może spodobać się synowi lub córce. Dlatego producenci przygotowali szeroką ofertę wzorów kolorowych, z postaciami z bajek czy zwierzętami. Do pokojów nastolatków dobrze sprawdzą się dywany z pojazdami, akcesoriami motoryzacyjnymi, albo z widokami z odległych stron świata. 

Również miłośnicy konkretnych sportów będą mogli znaleźć coś dla siebie, na przykład motywy marynistyczne. W efekcie dla każdego młodego człowieka znajdzie się coś, co przypadnie mu do gustu i nie będzie budziło skojarzeń z mieszkaniem dziadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here