Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać do domu?

0
992

Najlepszy oczyszczacz powietrza to urządzenie, które w pełni skutecznie usuwa zanieczyszczenia w Twoim domu. Sprzęt tego typu powinien być dostosowany do rozmiarów pomieszczenia, by w pełni wykorzystać jego wydajność. Smog, kurz i pyłki mogą poważnie wpływać na codzienny komfort – rozwiązaniem na te problemy jest odpowiednio dobrany oczyszczacz powietrza. Jaki wybrać sprzęt, by zadbać o zdrowie i wygodne funkcjonowanie?

Oczyszczacz powietrza – jaki wybrać model?

To pytanie, które często pojawia się na wstępnym etapie dokonywania wyboru. Nie należy jednak podejmować tej decyzji zbyt pochopnie. Źle dostosowane parametry mogą sprawić, że nawet najlepiej wyposażone urządzenie nie spełni swojej funkcji w odpowiedni sposób. O czym warto pamiętać, szukając sprzętu takiego jak oczyszczacz powietrza? Jaki wybrać produkt, by oferował potrzebne parametry? Najlepszy oczyszczacz powietrza musi być wydajny i dostosowany do powierzchni pomieszczenia. Koniecznością są także filtry, które skutecznie oczyszczą powietrze ze szkodliwych substancji różnego rodzaju.

W pierwszym przypadku można łatwo określić, jak wybrać oczyszczacz powietrza. Wystarczy zmierzyć pomieszczenie i wybrać propozycję, która odpowiada jego wymiarom. Dla przykładu w ofercie Samsunga znajdują się sprzęty, które sprawdzą się w pokojach o powierzchni od 34 do 90 metrów. Kolejną kwestią, której nie można pominąć, są filtry – to bardzo ważne w kontekście sprawnego pozbywania się niebezpiecznych cząsteczek. Jak dostosować parametry, którymi może charakteryzować się oczyszczacz powietrza? Jaki wybrać model, by cieszyć się idealnym wsparciem dla zdrowia i samopoczucia?

Jak wybrać oczyszczacz powietrza? Filtr wstępny, węglowy i HEPA

Filtrowanie to najważniejsze zadanie, jakie musi spełniać oczyszczacz powietrza. Jaki wybrać wariant, by odpowiednio poradzić sobie z tą kwestią? Najlepszą opcją jest połączenie trzech filtrów: wstępnego, węglowego oraz HEPA. Filtr wstępny zajmuje się oczyszczaniem powietrza z większych cząstek kurzu, sierści zwierząt oraz pyłków wydzielanych przez rośliny. Działanie filtru węglowego pozwala wyeliminować szkodliwe gazy, lotne związki organiczne (w tym formaldehyd) i nieprzyjemne zapachy, na przykład dym tytoniowy. Natomiast filtr HEPA sprawia, że urządzenie może być wykorzystywane jako oczyszczacz powietrza dla alergików. Jego obecność decyduje o wydajności sprzętu – dzięki niemu możemy pozbyć się ultradrobnych pyłów PM10 oraz PM2,5, a także roztoczy, zarodników grzybów i bakterii oraz różnego rodzaju alergenów. Wiesz już, jak wybrać oczyszczacz powietrza pod kątem jego głównej funkcjonalności – to dobry moment, by przejść do dostosowania kolejnych cech takiego sprzętu.

Najlepszy oczyszczacz powietrza dla Ciebie

Oczyszczacz powietrza dla alergików, a także osób bez szczególnych potrzeb, które chcą po prostu zadbać o swoje zdrowie, powinien oferować nie tylko wysoką skuteczność, lecz także dostęp do przydatnych funkcji. Producenci prześcigają się w interesujących pomysłach, które usprawniają korzystanie z urządzenia. Jednym z przykładów jest Samsung, którego sprzęty mogą na przykład być kontrolowane z poziomu wygodnej aplikacji na smartfona. W ten sposób możesz z dowolnego miejsca sprawdzić jakość powietrza w danym pomieszczeniu i zarządzać oczyszczaczem. Szczegółowe informacje dotyczące stężenia pyłów PM pozwalają włączyć urządzenie na przykład z pracy lub w trakcie podróży, aby po powrocie móc cieszyć się czystym powietrzem. Aplikacja powiadomi Cię również o potrzebie zmiany filtra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here