oczyszczanie kwasami

Oczyszczanie kwasami to zabieg, który jest pewnego rodzaju peelingiem, do którego wykorzystuje się różnorodne kwasy. Zadaniem kwasów jest osłabienie wiązań, które występują pomiędzy komórkami martwego naskórka, w ten sposób dochodzi do złuszczania.

Jest to świetny sposób na oczyszczenie skóry ze wszystkich zanieczyszczeń. Pory są odblokowane, w wyniku czego dużo lepiej działają kosmetyki zaaplikowane na twarz. Jedynym minusem kwasów jest podatność na podrażnienia przez kilka dni po zabiegu.

Na czym polega oczyszczanie kwasami?

Peeling kwasowy polecany jest osobą, które borykają się ze zmianami skórnymi, takimi jak trądzik oraz przebarwienia i blizny. Zabieg polega przede wszystkim na intensywnym złuszczeniu naskórka. Jest to możliwe dzięki użyciu kwasów chemicznych lub owocowych.

Po tak głębokim oczyszczeniu skóry twarzy, należy o nią szczególnie zadbać. Zagwarantować jej porządne nawilżenie, w tym celu można zastosować maseczkę do twarzy lub silnie nawilżający krem. Skóra po oczyszczeniu jest bardziej podatna na wchłanianie różnych substancji aktywnych.

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/nieprzyjemny-zapach-z-ust-jakie-moga-byc-przyczyny/

Oczyszczanie kwasami, polecane jest w przypadku:

  • trądziku,
  • nadmiernej produkcji sebum,
  • szarej, przemęczonej skórze,
  • bliznach potrądzikowych,
  • przebarwieniach potrądzikowych lub posłonecznych,
  • pierwszych zmarszczkach mimicznych,
  • głębszych zmarszczkach.

Przygotowanie do oczyszczania kwasami

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu, dlatego przed nim należy stosować profesjonalny krem (przez okres 7 dni), który w swoim składzie ma kwas glikolowy, salicylowy lub migdałowy. Po to, żeby skóra stopniowo się przyzwyczaiła do jego działania.

Po wykonanym zabiegu należy stosować się do kilku zaleceń. Po pierwsze nie wolno wystawiać się na działanie promieni słonecznych ( najlepiej przez miesiąc). Żeby wzmocnić działanie kwasu, należy stosować specjalny krem z witaminą C, najlepiej 2 razy dziennie.

Kolejna ważna rzecz, to unikanie stosowania kremów z kwasami AHA przez 2 tygodnie po zabiegu. Skóra na twarzy po zabiegu z wykorzystaniem kwasu, może się delikatnie złuszczać, nie należy wtedy jej drapać i dodatkowo drażnić.

Po zabiegu kwasem medycznym należy obowiązkowo stosować ochronę przeciwsłoneczną. Należyr również unikać zbyt wysokich i niskich temperatur.

Źródło: https://onkoline.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here