Oferta studiów MBA 2021 we Wrocławiu od WSB

Na studia Master of Business Administration decydują się zazwyczaj ambitne osoby, mające już doświadczenie na stanowiskach menedżerskich lub kierowniczych, a w dodatku nastawione na rozwój własnych umiejętności i chcące dowiedzieć się, jakie metody i techniki wykorzystują w swojej pracy bardziej doświadczone osoby. Jak wyglądają studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu?

Dlaczego warto zdecydować się na studia MBA?

Uczestnicy programu Master of Business Administration mają szansę na usystematyzowanie i poszerzenie posiadanej już wiedzy. Oprócz tego wymieniają się doświadczeniami nie tylko z wykładowcami, ale także pozostałymi uczestnikami,dzięki czemu mogą dowiedzieć się, jak wygląda zarządzanie projektami czy zespołami w firmach z innych branży. Dodatkowo, co bardzo istotne, uczestnicy studiów MBA budują własne sieci kontaktów biznesowych. Dzięki nim są w stanie np. pozyskać osoby zainteresowane tworzeniem wspólnych projektów. Nierzadko sieć kontaktów biznesowych pomaga również w znalezieniu lepszej pracy.

Studia MBA w WSB we Wrocławiu: kompleksowy program dla ambitnych menedżerów

Studia Master of Business Administration realizuje m.in. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Program studiów został podzielony na osiem głównych, obowiązkowych bloków tematycznych, a pierwszy zjazd to tzw. Orientation Day – ma on charakter informacyjno-organizacyjny.. Uczestnicy studiów MBA w WSB we Wrocławiu usystematyzują i uzupełnią swoją wiedzę z zakresu:

– komunikacji (w tym m.in. negocjacji w biznesie i komunikacji menedżerskiej),

– otoczenia biznesowego,

– human resources (z naciskiem na przywództwo i zarządzanie w firmie oraz budowanie efektywnych zespołów),

– rachunkowości (finansowej i zarządczej),

– finansów (zarówno jeśli chodzi o źródła finansowania, jak i o analizę wiarygodności finansowej czy ocenę efektywności inwestycji),

– marketingu (analiz marketingowych i kreowania wizerunku),

– zarządzania (biznesem międzynarodowym oraz projektami),

– strategii (m.in. zarządzania strategicznego,  uczestnicy biorą też udział w symulacyjnej grze strategicznej).

Uczestnicy danej edycji wybierają także dwa dodatkowe moduły, które będą realizowane w ramach programu.

Program MBA w WSB we Wrocławiu jest kompleksowy i porusza zagadnienia, które są istotne dla każdego menedżera – niezależnie od branży, w której pracuje. Szczegółowe informacje na temat programu można znaleźć na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/wroclaw/program.

Warto też podkreślić, że zajęcia na studiach MBA mają głównie wymiar praktyczny. Uczestnicy analizują case studies, uczestniczą w dyskusjach, warsztatach, tworzą własne prezentacje i biorą udział w grach biznesowych.

Współpraca z zagranicznym partnerem

Należy też zwrócić uwagę na fakt, że partnerem programu MBA we Wrocławiu jest amerykańska uczelnia, Franklin University. Program studiów jest zatwierdzany przez partnera WSB, , a dyplom ukończenia studiów jest sygnowany przez obie uczelnie.

Studia MBA w WSB we Wrocławiu powinny zatem rozważyć m.in. osoby, którym zależy na intensywnej nauce, wymianie doświadczeń, tworzeniu sieci kontaktów biznesowych, ale także – osoboy ambitne, otwartena nowe doświadczenia i chcące przy okazji zdobyć prestiżowy tytuł Master of Business Administration.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here