Ogród – wydziel strefy naturalnymi płotkami

0
1380

Ogród – nasza mała, zielona oaza, miejsce wypoczynku i relaksu z jednej strony, z drugiej zaś pracy dającej satysfakcję oraz ukojenie. Organizując tę cudowną przestrzeń często konieczne okazuje się wydzielenie niektórych przestrzeni – rabat, kwietników czy warzywniaków. Idealne w tym celu są właśnie drewniane płoty, które ze względu na swój naturalny charakter pięknie komponują się z praktycznie każdą ogrodową przestrzenią.

Naturalne płoty wykonane mogą być z różnych materiałów takich jak wiklina, leszczyna czy sosna. Każdy z nich nadaje ogradzanej przestrzeni odmiennego charakteru i tym samym ma inny efekt końcowy.

Płot z wikliny to wysokogatunkowe i wytrzymałe rozwiązanie, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Ogrodzenie wiklinowe poza właściwościami praktycznymi charakteryzują się też wyjątkowymi walorami estetycznymi. Dodatkowo różne rozmiary (zarówno długość danego elementu ogrodzenia, jak i jego wysokość) czynią je bardzo wygodnym w zastosowaniu, zaspokajając różne potrzeby i wymagania konstrukcyjne.

Drewniane płoty sztachetowe wykonane z sosny dostępne są w formie łączonych paneli lub też w rolce, dzięki czemu łatwo ogrodzić każdą przestrzeń, nawet tą o nietypowym kształcie. Niski płot ogrodzeniowy tego typu świetnie sprawdzi się jako obrzeże trawnika, kwietnika czy osłona ścieżki. Dodatkowo dokładna impregnacja drewna połączona z solidnym wykonaniem sprawiają, że produkt ten posłuży nam przez długie lata.

Ciekawym pomysłem są też drewniane płoty wykonane z leszczynowych, ciosanych palików. Różna ich wysokość i ciekawa konstrukcja łączenia na rolce sprawiają, że charakteryzują się one dużą elastycznością zastosowań i sprawdzają się nawet przy grodzeniu nieregularnych obszarów. Nie bez znaczenia jest też fakt, że płoty te, dzięki dodatkowej hydroizolacji mają zwiększoną trwałość aż do 20 lat.

Naturalne płoty to świetne rozwiązanie w każdym ogrodzie. Zastosowane materiały w sposób oczywisty komponują się z ogrodową przestrzenią podkreślając jej piękno i porządkująć ją jednocześnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here