Okna drewniano-aluminiowe – nowoczesna alternatywa dla okien drewnianych

Okna drewniane są wykonane z naturalnych materiałów. Cechują się wysoką sztywnością, trwałością, a także dobrze sprawdzają się przy większych przeszkleniach. Wymagają jednak systematycznej konserwacji. Gdy chcemy ją ograniczyć, warto wybrać okna drewniano-aluminiowe.

Chociaż największym zainteresowaniem stale cieszą się okna PCV, to jednak w sprzedaży znajdziemy także inne warianty stolarki okiennej. Interesującą alternatywą mogą być okna drewniano-aluminiowe, które łączą w sobie zalety okien drewnianych oraz aluminiowych. Jak zbudowane są okna drewniano-aluminiowe? Kiedy warto zdecydować się na ich zakup? Gdzie można je zamówić?

Budowa okien drewniano-aluminiowych

Stolarka drewniano-aluminiowa zbudowana jest z dwóch zasadniczych materiałów – drewna oraz aluminum. Drewniana rama i skrzydło okienne są z zewnątrz dodatkowo osłonięte ramką aluminiową, która dostępna jest w wielu kolorach do wyboru. Nakładka aluminiowa powoduje, że okno jest znacznie bardziej wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, w tym na warunki atmosferyczne, na przykład na niskie i wysokie temperatury, wilgoć. Nakładka ta powoduje również, że okna drewniano-aluminiowe nie wymagają również specjalnej konserwacji i są łatwe do utrzymania w czystości. W oknach tego rodzaju najczęściej stosuje się podwójne albo potrójne pakiety szybowe. Dzięki wypełnieniu gazem, na przykład argonem, możliwe jest obniżenie kosztów ogrzewania.

Kiedy warto zdecydować się na okna drewniano-aluminiowe?

Obecnie okna drewniano-aluminiowe oferowane są w różnych wariantach do wyboru, dlatego można dopasować je do każdego rodzaju budynku, w tym do budownictwa nowoczesnego oraz tradycyjnego. Ze względu na wysoką sztywność, okna te doskonale nadają się również do większych przeszkleń, na przykład jako okna tarasowe, okna balkonowe. Niski współczynnik przenikania ciepła powoduje również, że okna drewniano-aluminiowe są rekomendowane do budynków energooszczędnych, a także do budynków pasywnych, w których ważne jest uzyskanie maksymalnych parametrów termoizolacyjnych. Sprzedaż okien drewniano-aluminiowych prowadzą salony sprzedaży na terenie całego kraju – https://www.okna-pasywne.pl/produkty/okna/wg-materialu/drewniano-aluminiowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here