Olejki do masażu

Olejki do masażu stają się coraz popularniejsze. Jest to oczywiście pozytywna zmiana, która wskazuje, że coraz chętniej i częściej dbamy o własny komfort i zadowolenie. Masaż jest natomiast idealnym sposobem, by zrelaksować się, pozbyć niepotrzebnych spięć i blokad wewnątrz organizmu. Działanie olejków jest pod tym względem bardzo pomocne – nie tylko odżywiają skórę, ale też potęgują powstające wrażenia zmysłowe. Poniżej podpowiadamy – jakie olejki do masażu warto wybrać, jak należy je stosować oraz w czym tkwi ich wyjątkowe oddziaływanie.

Olejki do masażu – jak stosować, by działały?

Masaż sam w sobie jest źródłem niezwykle przyjemnych i kojących doznań. Jeśli pragniemy spotęgować jego oddziaływanie, warto zastosować właśnie olejki do masażu. Są to specjalistyczne kosmetyki, w których składzie znajduje się zazwyczaj kilka różnych olejków. Najważniejszy z nich to olejek bazowy, którego działanie uzupełniają olejki dodatkowe. Te ostatnie mają za zadanie wywoływać przyjemne doznania zapachowe, co potęguje odczucie relaksu.

Stosowanie olejków jest dość proste. Należy rozprowadzić je na dłoni lub powierzchni masowanej skóry, a następnie rozpocząć masaż właściwy. Wykonując poszczególny uciskania, olejek będzie emitował przyjemne zapachy oraz wnikał w głąb tkanek budujących naszą skórę. Przeglądając dostępne rodzaje olejków warto zwrócić uwagę, czy są to kosmetyki o przeznaczeniu pielęgnacyjnym, relaksacyjnym czy innym. Często, poszczególne produkty mogą oddziaływać na kilka sposobów– co oczywiście zależy od obecnych w składzie substancji.

Olejek do masażu wysokiej jakości – czyli jaki?

Wybierając olejki do masażu warto upewnić się co ich składu i sięgnąć po taki, który zapewni działanie zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Olejki pielęgnacyjne, czyli dobroczynnie oddziałujące na zmęczoną lub nadwyrężoną skórą, powinny zawierać witaminy A, E, F, kwasy z grupy omega oraz minerały. Najczęściej, stosowane w tym celu są olejki arganowe, jojoba, pszeniczne (wykonywane z kiełków pszenicy) i pestek brzoskwini. W olejki takie zaopatrzysz się na: https://powerlook.pl/pielegnacja-ciala.

Olejki pobudzające mają za zadanie poprawić krążenie oraz dodać nam energii. W tym celu korzysta się z olejków posiadających w składzie imbir, kwas cytrynowy, pomarańczę lub miętę.

Dla uzyskania efektu relaksującego warto wybierać olejki o delikatnych, ale „hipnotyzujących” aromatach. Szczególnie dobrze działają olejki lawendowe, cyprysowe, szałwiowe i różane. Masaż wykonany przy ich użyciu wprawi nas w błogi nastrój i pomoże się wyciszyć.

Olejki rozgrzewające mają częściowo podobne działanie co olejki pobudzające. Ich zadaniem jest poprawić krążenie oraz dodać energii w codziennym funkcjonowaniu. W tym celu warto wybrać olejki pieprzowe, goździkowe lub cynamonowe.

Szczególnym typem olejków są te przeznaczone do wykonywania masażu erotycznego. Ich działanie można porównać do tzw. afrodyzjaków – pobudzają libido oraz rozpalają energię seksualną. W celu wykonania masażu erotycznego najlepiej sprawdzi się olejek jaśminowy, z paczuli lub sandałowy.

Warto też podkreślić, że poszczególne typy olejków można z sobą mieszać lub stosować zamiennie. Oczywiście, należy przy tym zachować umiar – w myśl zasady „co za dużo to niezdrowo”. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się jednak łączenie olejków o podobny działaniu, choć innym składzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here