Dobrze zorganizowana szafa jest dużym ułatwienie w codziennym ubieraniu się. Jeśli panuje w niech bałagan trudno nam cokolwiek zaleźć, a często nawet jak już znajdziemy tę właściwą rzecz to okazuje się być ona koszmarnie pognieciona. Tymczasem organizacja szafy wydaje się być trudna i czasochłonna więc ciągle odkładamy ją na później. Warto zmierzyć się z tym zadaniem raz, a dobrze. Owszem początkowo poświęcimy na to sporo czasu ale w ogólnym rozrachunku wyjdziemy na plus bo szybciej i łatwiej będzie się nam ubierać.

Jak uporządkować szafę – garść praktycznych porad

Zacznijmy od góry czyli od górnej półki w szafie, która bywa trudno dostępna. Dlatego też trzymaj na niej rzeczy po które rzadko sięgasz oraz te sezonowe. Przygotuj sobie kosze / pudła w których latem będziesz trzymać czapki, szale czy rękawiczki zaś zimą kostiumy kąpielowe i lekkie apaszki oraz okulary przeciwsłoneczne.

W szafie na drążku trzymaj wszystkie rzeczy, które łatwo się gniotą oraz te które najczęściej zakładasz. Możesz je posortować według koloru lub według rodzaju. U różnych osób sprawdza się różny system. Do wieszania spodni używaj specjalnych wieszaków, które posiadają kilka poziomów więc na jednym możesz wygodnie zawiesić kilka par spodni. Oszczędzasz ten sposób sporo miejsca w szafie. Na rynku są także dedykowane wieszaki do pasków, mają one formę ,,szkieletu / żeber” i tu także na jednym wieszaku możesz sporo pasków powiesić. Z kolei do przechowywania apaszek i szali doskonale sprawdzi się specjalny wieszak z okrągłymi otworami. Tu także na jednym znajdziesz miejsce dla kilku apaszek. Dzięki dedykowanym wieszakom zyskasz więcej miejsca w szafie. Tak wygląda sprytna organizacja szafy.

Świetnym i prostym patentem jest wieszanie wszystkich wieszaków w jedną stronę, nie raz, że łatwiej się je w szafie przesuwa, a dwa dużo wygodniej wyjmuje się z szafy ubrania.

Wieszając ubrania w szafie zapinaj te które mają taką możliwość, raz że nie będą się zsuwać z wieszaka, a dwa to dzięki zapięciu choćby na jeden guzik nie będą się tak mocno gniotły.

Masz kilka długich sukienek w szafie, których doły zawsze się gniotą. Przyszyj po ich wewnętrznej stronie małe nitki / sznureczki w formie oczka, które zahaczysz o wieszak. Dzięki temu ubranie nie będzie się gniotło.

Półki w szafie najlepiej przeznaczyć na rzeczy, które się nie gniotą. Możesz na nich trzymać swetry, spodnie dresowe czy piżamy a także dzianinowe koszulki. Jednak nie mieszkaj tych rzeczy ze sobą, na każdy rodzaj garderoby przeznacz inną półkę. Te rzeczy, które zakładasz najczęściej trzymaj na półce na wysokości wzroku.

Szuflady, tutaj panuje zwykle największy bałagan bo najtrudniej utrzymać w nich ład. Zastosuj nowy sposób układania rzeczy w szufladzie. Zamiast kłaść rzeczy poziomo jedna na drugiej, wypróbuj układanie pionowe czyli jedno obok drugiego. W ten sposób zawsze widzisz wszystkie rzeczy i nie musisz przewracać całej zawartości szuflady żeby coś znaleźć. Bieliznę trzymaj w szufladzie w specjalnych organizerach dzięki którym utrzymasz ład i wszystko nie będzie się ze sobą mieszać.

Pamiętaj dobrze jest raz na jakiś czas np. co miesiąc ogarnąć na szybko szafę i zaprowadzić w niej porządek póki nie zrobi się znowu duży bałagan. Takie szybkie sprzątanie nie zajmie Ci długo, a łatwiej będzie się ubierać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here