Ostatnie pożegnanie - jak je przygotować

Już sama utrata osoby bliskiej jest bardzo bolesna, a co dopiero wybieranie jej stroju,  trumny czy organizacja pogrzebu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest pomoc odpowiedniego domu pogrzebowego, który potraktuje naszą sytuację indywidualnie i ze szczególną wyrozumiałością.

Odpowiedni zakład pogrzebowy

Każdy zmarły zasługuje na szczególny szacunek i piękną oprawę swojego ostatniego pożegnania – chcielibyśmy, żeby uroczystość przebiegła bez zarzutów. Wybranie odpowiedniego domu pogrzebowego jest kluczowe – liczy się odpowiednie podejście i zadbanie o każdy potrzebny szczegół. Takim domem jest Zakład Pogrzebowy Kalla mieszczący się w Warszawie. Jest to rodzinna firma, która przede wszystkim ze zrozumieniem i szacunkiem traktuje pogrążoną w żałobie rodzinę.

Ostatnia droga – jak ją zorganizować?

Osoby, którym zmarł ktoś bliski, w pierwszej kolejności przeżywają niesamowity ból po stracie i nie są zazwyczaj w stanie racjonalnie myśleć, a następnie podjąć się realizacji ostatniego pożegnania. Dobre zakłady pogrzebowe pomagają w tym od samego początku, służą radą, doświadczeniem i podpowiadają rodzinie, jakie kroki powinni podjąć. 

W pierwszej kolejności należy zorganizować transport osoby zmarłej do zakładu pogrzebowego, gdzie znajduje się do samego dnia pogrzebu lub kremacji. Oczywiście wszystkie kwestie logistyczne są zależne od tego, gdzie zmarła dana osoba, jednak nie powinno to dodatkowo spędzać snu z powiek rodzinie – odpowiedni dom pogrzebowy pomoże w realizacji tego przedsięwzięcia. 

Warto także pamiętać o tym, że każdy zakład pogrzebowy po podpisaniu odpowiedniego pełnomocnictwa może reprezentować rodzinę w urzędach, kancelariach kościelnych czy biurach zarządu cmentarza.   

Więcej niż sam pochówek

Dom pogrzebowy ma za zadanie nie tylko przygotować osobę zmarłą do pogrzebu, zająć się miejscem pochówku, ale także zadbać o każdy szczegół ceremonii pogrzebowej. Rodzina zmarłego nie powinna martwić się o kwiaty, o to, kto będzie niósł wieńce, trumnę czy urnę. Wszystko powinno być tak zorganizowane, by bliscy mogli w spokoju oddać się zadumie i żałobie. 

Zakład pogrzebowy mając doświadczenie w przebiegu tak traumatycznych chwil, powinien także przekazać swoje sugestie oraz zobrazować rodzinie to, jak będzie wyglądał pogrzeb, niezależnie od tego, w obrzędzie jakiej religii będzie odprawiony. Bardzo często strach przed tym, jak będzie wyglądało ostatnie pożegnanie, jeszcze bardziej potęguje w nas rozpacz, stąd też rolą domu pogrzebowego jest, by rozwiać wszelkie wątpliwości najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here