Padel Katowice i Śląsk

Jeżeli lubisz próbować nowych dyscyplin sportowych i szukasz miejsca, w którym będziesz mógł spróbować padla, Katowice to doskonałe miasto do tego przedsięwzięcia. Dlaczego? W tym rejonie Polski trenujący padel mają sporą, stale rozwijającą się przestrzeń do sportowych potyczek. Powstające tutaj obiekty są nowoczesne i przystosowane do wymogów tej konkretnej gry. Bo choć wydaje się ona podobna do squasha czy tenisa ziemnego, to w istocie występuje kilka różnic.

Padel – Katowice mają propozycje dla miłośników sportu

Mieszkasz na Śląsku? Padel w tej części kraju zyskuje coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego – mają oni przestrzeń do trenowania, a obiekty, które udostępniają im prywatne firmy cechują się nowoczesnym wyposażeniem i efektownym wykończeniem. A jak wiadomo, to nie bez znaczenia, gdzie trenujemy! 

Padel w Katowicach i na Śląsku to uczta nie tylko dla ciała, ale też dla ducha. Chwytający za rakietę zwracają też uwagę na możliwość spotkania się ze znajomymi w miejscu innym niż pub czy restauracja. Spędzanie czasu wolnego w ruchu jest wśród Polaków coraz popularniejsze. Nie inaczej wygląda to na Śląsku – korty do padla przeżywają tu nieraz prawdziwe oblężenie!

Korty do padla – Śląsk ma bogate zaplecze

Osoby, które uprawiają padel, tenis w Katowicach zwracają uwagę na atrakcyjność tutejszych obiektów. Ci sportowcy nie zadowalają się zwyczajnymi kortami, lecz oczekują, że po rozgrywkach będą mogli jeszcze udać się do strefy chilloutu. Nie bez znaczenia jest dostęp do miejsc parkingowych, które w metropoliach są nieraz trudno dostępne albo płatne. Parking przy korcie do padla w Katowicach to ogromna zaleta, którą doceniają stali i nowi bywalcy.

Padel, tenis – zagraj w Katowicach

Korty do padla na Śląsku znajdziesz w wielu lokalizacjach, a kolejne są już planowane. Na ten moment mieszkańcy Katowic mają ograniczony dostęp do tego typu obiektów, jednak mieszkając w tym mieście, mogą korzystać z bogatej infrastruktury sąsiednich miejscowości. Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Żory, Jaworzno – tam już są i z powodzeniem działają korty do padla, tenisa. Poszukaj innych lokalizacji do padla: Padel w Warszawie i okolicach – gdzie zagrać w padla?

Czy warto pokonać te odległości, aby zagrać w padla? Jak najbardziej! Kort do rozgrywek w debla jest dość specyficzny i różni się od tych dedykowanych grze w squasha czy tenisa. Przede wszystkim jest od nich mniejszy, zamknięty (ma ściany z betonu lub wzmacnianego szkła). Inne są też reguły gry. Dlatego, jeśli chcesz naprawdę poczuć klimat padla, powinieneś wybrać miejsce przystosowane do gry, wyposażyć się w odpowiednią rakietę, która musi być jak najlżejsza. Zasady są proste, więc zapoznanie się z nimi zajmie Ci niewiele czasu.

Padel – w Katowicach pewnie już niebawem

Widząc, jak dużym zainteresowaniem cieszy się padel na Śląsku i ile kortów do padla koło Katowic wciąż powstaje, można mieć nadzieję, że niebawem również w tym dużym mieście powstanie obiekt sportowy dedykowany miłośnikom tej gry rakietowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here