Papeteria na weselu

Wesele to niezwykle ważne wydarzenie w naszym życiu. Wymaga zatem przepięknej, doskonale dopracowanej oprawy. Pomóc w tym może również papeteria ślubna, która nie tylko będzie funkcjonalnym nośnikiem informacji, ale także doskonałą ozdobą każdego przyjęcia weselnego. Jakie są rodzaje papeterii ślubnej i jak ją wybrać? Zapraszamy do naszego miniporadnika na ten temat.

Papeteria ślubna — czym jest?

Papeteria ślubna, jak sama nazwa wskazuje, jest związana z papierem, a ściślej ujmując z listami od pary młodej do gości. Za pomocą papeterii Państwo młodzi mogą przekazać swoim bliskim wiele istotnych informacji dotyczących spraw organizacyjnych wesela. Może ona mieć również charakter humorystyczny. Zazwyczaj papeteria ślubna jest łącznikiem nie tylko podczas wesela, ale także przed i po nim. Swoim stylem nawiązuje do charakteru uroczystości — jeśli oprawa graficzna papeterii jest w kolorze pastelowym, posiada liczne zdobienia, delikatny, zwiewny font i kwiaty, możemy spodziewać się romantycznego wesela. Jeśli jednak papeteria jest bogato zdobiona, w kolorach ciemnych lub kontrastowych jasnych, oznacza to, że uroczystość odbędzie się w stylu glamour. Są one zazwyczaj wykonywane z grubszego, eleganckiego papieru, którego gramaturę i strukturę można wybrać m.in. na stronie amelia-wedding.pl. Oferowana na niej papeteria ślubna jest najczęściej wybierana przez pary młode.

Rodzaje papeterii ślubnej

Jakie są zatem rodzaje papeterii ślubnej? Są to w pierwszej kolejności przypominajki o weselu, czyli save the date — kartki z datą, godziną i miejscem uroczystości zaślubin. Mogą być one wysyłane przed lub po zaproszeniach w formie przypomnienia. Następnie bardzo ważnym elementem papeterii ślubnej są same zaproszenia, które wręczamy gościom osobiście. Ważne są zarówno same zaproszenia, jak i koperty. Już na samym weselu mamy do czynienia z papeterią ślubną organizacyjną, czyli winietkami z nazwiskami swoich bliskich, widniejącymi na stołach. Znajdują się na nich również menu, by każdy z gości wiedział, na jakie potrawy oczekiwać. Kwestie organizacyjne związane z usadzeniem gości weselnych widnieją zazwyczaj na liście gości i stolików, którą umieszcza się przy wejściu na salę. Ona również jest częścią papeterii ślubnej.

Papeteria ślubna jako dodatek

Jednak papeteria na weselu to nie tylko kwestie funkcjonalne, ale także elementy dekoracyjne i humorystyczne, oczywiście także w tym samym stylu, co całe wesele. Mogą być to zawieszki przy upominkach dla gości z nawiązaniem do wesela i samej pary młodej. Papeteria może być także obecna w podziękowaniach dla rodziców, w formie listu i eleganckiej koperty. Bardzo popularne są również stylowe zawieszki na alkohol, również z personalizowanymi wierszykami dotyczącymi życia pary. Papeteria weselna to również wszelkiego rodzaju naklejki na pudełka na ciasta, które również stanowią doskonałe podziękowanie dla bliskich. Atrakcją na weselu może być także księga gości, wpisująca się w styl papeterii i wesela. Wszystko to sprawia, że cała impreza staje się spójna i bardziej przemyślana. Jeśli chcesz kupić papeterię ślubną dopasowaną do Twoich oczekiwań, zajrzyj na stronę amelia-wedding.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here