Jaką pastę do zębów wybrać?

Jednym z podstawowych artykułów do higieny jamy ustnej jest pasta do zębów. Bez niej mycie samą wodą i szczoteczką, nie byłoby skuteczne. Zadaniem pasty do zębów jest zapewnienie świeżego oddechu, oczyszczenie i ochrona naszych zębów. Jednak nie każdy rodzaj pasty nadaje się do każdego uzębienia.

Jaki rodzaj pasty do zębów wybrać?

Gdy stoimy przed wyborem pasty do zębów, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje potrzeby. Klasyczne pasty do zębów pozwalają usunąć osad i płytkę nazębną oraz odświeżyć oddech. Będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają problemów z uzębieniem.

Bardziej specjalistyczne produkty, przeznaczone są dla osób, które mają problem z uzębieniem. Dopadła ich próchnicy, dziąsła krwawią lub szyjki się odsłoniły. W takim przypadku najpierw należy skonsultować swój problem z lekarzem. Dopiero to umożliwi właściwy wybór pasty do zębów.

Rodzaje pasty do zębów

Wyróżnić można kilka różnych rodzajów past do zębów. Każda z nich ma odmienne działanie, więc jest przeznaczona do innego przypadku.

Pasty uniwersalne – to najbardziej podstawowy wybór większości osób. Znajdziemy je w każdym sklepie. Dedykowane dla ludzi, ze zdrowym uzębieniem. Ich głównym zadaniem jest dokładne czyszczeniu zębów.

Pasty wybielające – mocniejszy rodzaj pasty, o większej ścieralności szkliwa. Używając taką pastę, jesteśmy w stanie rozjaśnić swoje zęby nawet o kilka tonów. Jednak należy pamiętać, że nie jest to typ pasty do codziennego stosowania. Jeżeli zależy nam na rozjaśnieniu zębów, stosować taką pastę możemy przez około tydzień.

Pasty do zębów - jakie mają zastosowanie?

Pasty do zębów wrażliwych – w składzie posiadają takie składniki jak chlorek potasu lub jego azotan. Są tak opracowane, żeby zabezpieczać wrażliwe zęby. Ich działanie polega na tym, że substancje aktywne przenikając do szkliwa, tam dochodzi do zamknięcia kanalików, w których znajdują się zakończenia nerwowe. Używając takich past unikamy bólu i dyskomfortu.

Pasty dla osób z paradontozą – ich głównym zadaniem jest łagodzenie objawów zapalenia dziąseł, czyli bólu, zaczerwieniania, krwawienia. W składzie znajdziemy takie substancje jak wyciągi z rumianku, eukaliptusa, melisy.

Pasty ziołowe – to pasty, których skład opiera się na naturalnych składnikach. Pozbawione są fluoru.

Przeczytaj też: NICI DENTYSTYCZNE – CZY TRZEBA JE STOSOWAĆ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here