Infekcje dróg moczowych przeważnie przytrafiają się kobietom aniżeli mężczyznom. Choroby dróg moczowych zazwyczaj rozpoczynają się tak samo. Wpierw przy oddawaniu moczu czujesz małe palenie. Potem duże parcie na pęcherz sprawia, iż co chwilę biegasz do łazienki. A jeśli już się w niej znajdziesz, z trudem wyciskasz parę kropel. Dosyć powszechnie wtóruje temu duże palenie oraz ból w strefie cewki moczowej.
Zdecydowanie zrób bardzo łatwy test na choroby dróg moczowych
TEST na choroby dróg moczowych przeznaczony jest do diagnozowania choroby dróg moczowych w realiach domowych. O choroby dróg moczowych mówi się w wypadku obecności w drogach moczowych drobnoustrojów, niejednokrotnie bakterii. W realiach odpowiednich drogi moczowe ponad zwieracza pęcherza moczowego są jałowe, natomiast w pewnych sytuacjach dochodzi w nich do wnikania oraz namnażania się drobnoustrojów, czego skutkiem są powstałe stany zapalne. Choroby dróg moczowych przejawiają się m.in. częstomoczem, pieczeniem oraz uciskiem podczas wydalania moczu, silnym uczuciem naciskania na pęcherz przy jednoczesnej niemożności oddania moczu czy wydalaniu niezwykle małej liczby moczu, uciskiem w strefie lędźwiowej, temperaturą, dreszczami, ale potrafią również występować bezobjawowo, nie dając wyżej wymienionych objawów. Bakteryjne zakażenie układu moczowego może nastąpić również u dzieci jak również osób dorosłych. Na choroby dróg moczowych może sugerować obecność w moczu azotynów i/lub zwiększona liczba leukocytów. We właściwym moczu azotyny nie występują. Ich obecność w moczu jest pośrednim przykładem na choroby dróg moczowych, ponieważ informuje o trwaniu w układzie moczowym bakterii potrafiących przetwarzać wynikające z kuracji oraz metabolizmu białek azotany do azotynów. Możliwa jest mała ilość leukocytów w moczu natomiast ich zwiększona ilość może sugerować na m.in. ciężką oraz długotrwałą chorobę dróg moczowych, dolegliwości nerek, nowotwór. Infekcji dróg moczowych nie należy lekceważyć, ponieważ nieusuwane lub zaniedbane potrafią wejść w stan ciągły. TEST na choroby dróg moczowych pozwoli na wczesne wykrycie choroby oraz podjęcie właściwego leczenia, zwiększając tym samym możliwości chorego na błyskawiczne oraz efektywne wyleczenie.
Jak go użyć? Nie ma nic prostszego! Test ma formę paska, na jakim zostały zamontowane oddzielne pola reakcyjne w formie kolorowych kwadracików. Każdy test ma 2 pola reakcyjne, które są do oznaczenia w moczu następujących parametrów: azotynów oraz leukocytów. W wypadku kontaktu z moczem na obu polach występują właściwe reakcje biochemiczne, które wywołują zmianę barwy pól. Badanie testem na choroby dróg moczowych polega na zanurzeniu paska testowego w próbce moczu oraz wzrokowym porównaniu barwy poszczególnych miejsc ze skalą barwną znajdującą się na opakowaniu.
Zdecydowanie najczęściej spotykaną chorobą, jest zapalenie dróg moczowych. Jakie są jego etiologie?
Zapalenia układu moczowego (ZUM) to najpopularniejsze zapalenia bakteryjne występujące u człowieka, zazwyczaj wywołuje je Escherichia coli – mówi prof. Włodzimierz Baranowski z Kliniki Ginekologii oraz Ginekologii Onkologicznej Wojskowego.