Piec wolnostojący czy kominek?

Piękna aranżacja wnętrza wymaga wprowadzenia do środka odrobiny ciepła. W tym celu nie trzeba wcale korzystać z nieestetycznych grzejników. Lepiej jest postawić na klasyczne i piękne rozwiązania. Należy jednak podjąć szybką decyzję – piec wolnostojący czy kominek? Co jest lepsze?

Różne gusta, różne potrzeby

Oba te rozwiązania mają swoich zwolenników. W praktyce wybór pomiędzy tradycyjną kozą, a kominkiem jest uzależniony wyłącznie od projektu aranżacji wnętrza. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej jest zwrócić się o pomoc do specjalistów z https://manufaktura-kominkow.pl/. Manufaktura Kominków to mała, rodzinna firma, która stawia na jakość swoich usług. Korzystając z nich można liczyć na fachowe doradztwo i sprawdzoną pomoc. Ta sama firma może też wybrany kominek zamontować i zabudować. Wbrew pozorom, kozy mają bardziej nowoczesny, industrialny wygląd. Z całą stanowczością wypierają one tradycyjne kominki. Dzieje się tak tym bardziej, że piec wolnostojący zajmuje mniej miejsca niż kominek nawet, gdy ma do niego zbliżoną moc.

Ilość przestrzeni

Decydując się pomiędzy kominkiem, a piecem wolnostojącym warto wziąć pod uwagę ilość dostępnego miejsca. Wkład kominkowy należy zabudować, co samo w sobie zajmuje sporo przestrzeni i czasu. Zabudowa musi dobrze wyschnąć i zostać poddana takiej samej pracy jak reszta ścian, gipsowaniu, malowaniu, tapetowaniu, itd. Każda taka czynność generuje dodatkowe koszty. Wybierając kozę, rezygnuje się z takich problemów. Piece tego typo po prostu się podłącza i nadają się do użytku – szybko i bez ukrytych kosztów. Skoro piece te nie mają obudowy to wymagają też mniejszej przestrzeni. Warto jednak pamiętać, że mogą stanowić pewnego rodzaju zagrożenie. Ściany pieca z całą pewnością rozgrzeją się w czasie jego używania. Oznacza to, że należy zachować szczególną ostrożność przebywając w pobliżu takiego kominka. Konieczne jest też pozostawienie wokół niego pustej strefy żeby nie zwiększać ryzyka pożarowego. W związki z tym, mimo że teoretycznie koza oszczędza miejsce, to nie jest tak w praktyce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here