Pielęgnacja włosów jesienią

Jesienią zmieniamy kosmetyki stosowane na co dzień do włosów, gdyż zmieniają się potrzeby naszych kosmyków. Są szorstkie, tracą blask, potrzebują nawilżenia, dlatego duże znaczenie mają kosmetyki do włosów. Zmiany w pielęgnacji włosów są niezbędne – podpowiadamy, jak wybrać szampony do włosów i inne produkty.

Naturalne kosmetyki do włosów na jesień

Jesienią włosy stają się łamliwe, suche, matowe, tracą objętość i mogą częściej wypadać. Warto skupić się na intensywnych zabiegach pielęgnacyjnych oraz sięgać po odpowiednio dobrane kosmetyki do włosów – najlepiej naturalne, których receptury są bogate w ekstrakty roślinne.

Ich regularne stosowanie pozwoli naprawić zniszczone włosy na całej ich długości. To również prosty sposób, aby odzyskać dobry poziom nawilżenia. Sekretem jesiennej pielęgnacji włosów są działania pielęgnacyjne – nawilżanie, wzmacnianie i ochrona.

Szampony do włosów

W chłodniejsze pory roku włosy są bardziej podatne na działanie wielu negatywnych czynników – jak suszenie suszarką, suche powietrze z kaloryferów i czapka. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego szamponu i odżywek, najlepiej wzbogaconych o cenne substancje nawilżające.

Znaczenie ma też sama technika mycia włosów. Jedną z zasad podczas mycia włosów jest unikanie gorącej wody, gdyż wysoka temperatura nasila łojotok, czego efektem będzie szybsze przetłuszczanie się włosów. Jeśli używasz mocnych szamponów, lepiej myć włosy raz na kilka dni – lekkie kosmetyki do włosów mogą być stosowane nawet codziennie.

Odżywki i maski do włosów

Jesienią warto stosować różne zabiegi pielęgnacyjne i zmienić kosmetyki, by poprawić kondycję włosów. To czas, gdy rusza sezon grzewczy, jest silny wiatr, a nawet mróz. Czapki i szaliki chronią przed zimnem, ale mogą przyczynić się do rozdwajania się włosów. Dobrym rozwiązaniem są odżywki do włosów i wzmacniające maski.

Warto po każdym myciu nanieść odżywkę, a ponadto dwa razy w tygodniu użyć maski do włosów. Korzystne działanie mają również ampułki o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Dobre będą kosmetyki do włosów z proteinami, prowitaminą B i aminokwasami, pozbawione silikonów i parabenów.

Jak jeszcze wspomóc włosy?

Jesień to czas, gdy włosy ulegają osłabieniu i wypadają. Naturalne szampony do włosów, odżywki do włosów czy maski wspomogą włosy, ale są też inne sposoby na wzmocnienie kosmyków. Zadbaj m.in. o dietę – wzbogać menu o zdrowe tłuszcze, warzywa i owoce, produkty bogate w krzem, unikaj intensywnego suszenia. Odpocznij od farbowania, gdyż bardzo wysusza ono włosy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here