Pierwsze urodziny dziecka – sprawdzone pomysły na prezent

0
1063

Roczek jest jedną z najważniejszych okazji dla dziecka, ale również dla rodziców, którzy przeżywają tak ważną uroczystość własnej pociechy. Wybór odpowiedniego prezentu nie jest wcale łatwym zadaniem, szczególnie, gdy na rynku istnieje tak duży wybór różnorodnych zabawek. Szczególnie trudne jest kupno prezentu przez rodziców chrzestnych, od których oczekuje się zakupu droższego prezentu. Co więc warto wybrać?

Pierwszy pojazd- rowerek, pchacz lub jeździk

Jednym ze sprawdzonych pomysłów na prezent dla dziecka na pierwsze urodziny jest rowerek, pchacz lub jeździk. W pierwszym roku dziecko zaczyna powoli chodzić, ale warto mieć świadomość, że i tak większość prezentów przyda się dopiero około 18. miesiąca życia dziecka. Ciekawym pomysłem jest wybór rowerka, który ma dodatkową funkcję montowanej rączki, dzięki której opiekun może pchać rowerek podczas spaceru. Taka funkcja jest przydatna tylko w pierwszych miesiącach – później, kiedy dziecko jest samodzielne, może samo jeździć, używając montowanych pedałów.

Kolejnym pomysłem jest wybór jeździka, czyli pojazdu, na którym dziecko jeździ, odpychając się nogami. To zazwyczaj pierwszy pojazd, na którym dziecko uczy się jeździć. To świetna alternatywa dla nieco droższego pomysłu na prezent – samochodu elektrycznego dla dzieci. Na rynku dostępnych jest wiele jeździków wykonanych z plastiku czy drewna, a odpowiedni wybór zależy od własnych preferencji.

Konik na biegunach – świetny pomysł na prezent na roczek

Konik na biegunach to zabawka, która jest już znana od wielu lat, a wciąż cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Jak wiemy, na drewnianych płozach zamontowany jest pluszowy koń, na który dziecko może usiąść i się bujać. Oczywiście większą radość z zabawy dziecko będzie czerpać, kiedy będzie nieco starsze. Zaletą wyboru takiego prezentu jest to, że konik na biegunach posłuży przez wiele lat podczas zabawy. Nawet kilkuletnie dziecko nadal chętnie bawi się taką zabawką. Na rynku dostępne są również nieco bardziej nowoczesne koniki, które doskonale znamy z własnego dzieciństwa. Wybrać można model, który dodatkowo wydaje odgłosy, rusza się, czy macha ogonem. To dodatkowe funkcje, które zaciekawią każdego malucha. Taki model dostępny jest w internetowym sklepie z zabawkami https://www.ekstrazabawki.pl/, który oferuje najwyższej jakości produkty.

Auto na akumulator – ekskluzywny prezent dla dziecka

Alternatywą dla wszystkich powyższych pomysłów na prezent jest samochód elektryczny dla dziecka. To niewątpliwie najdroższy pomysł na prezent, jednak z pewnością będzie trafionym prezentem, który sprawdzi się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Auto dla dziecka na akumulator to świetny pomysł na prezent na pierwsze urodziny. Zaletą wyboru nawet tak drogiego prezentu jest użytkowanie auta przez wiele lat. Nawet kilkuletnie dziecko nadal czerpie radość z zabawy i jazdy ulubionym samochodem.

Jaki pojazd wybrać? Na rynku znaleźć można różnorodne modele samochodów. Warto jednak skupić się na odpowiednich parametrach – szybkości jazdy, maksymalnego obciążenia samochodu, a także ilości miejsc siedzących. Lepszym pomysłem jest wybór auta na akumulator dla dziecka, które posiada dwa miejsca siedzące – wówczas nawet dwoje dzieci może jeździć jednym pojazdem. To szczególnie dobre rozwiązanie dla dziecka, które ma rodzeństwo. Warto zwrócić jeszcze uwagę na ilość posiadanych akumulatorów – lepszym pomysłem jest wybór auta, który ma dwa akumulatory. Wówczas dziecko może dłużej jeździć bez konieczności częstego ładowania samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here