Pierwszy taniec w stylu latynoamerykańskim, czyli kurs tańca weselnego dla odważnych!

0
990

Nauka pierwszego tańca to często spory stres, ale i wyzwanie dla młodej pary. Te osoby, które nie boją się go podjąć i stają na wysokości zadania, mogą liczyć na ogromną frajdę i niezapomniane emocje zarówno dla nich, jak i wszystkich gości. Jak więc to osiągnąć? Bez wątpienia pomocny okaże się kurs tańca. Ale nie byle jakiego! Co powiecie na klimaty latino?

Jaki styl tańca na wesele wybrać?

Każda przyszła para młoda zadaje sobie to samo pytanie: do jakiej muzyki zatańczyć pierwszy taniec? W końcu jest to moment ważny, najprawdopodobniej niezapomniany dla każdej kochającej się pary. Oczywiście wybór będzie zależał od naszych preferencji oraz temperamentu. Niektóre osoby nie wyobrażają sobie podjąć jakiejkolwiek nauki tańca a podczas wesela zamierzają jedynie kiwać się rytmicznie w takt muzyki. Nie ma w tym nic złego, jeśli jednak lubimy gorące rytmy i ciągnie nas do czegoś innego niż znany już wszystkim dobrze walc, to warto zastanowić się nad salsą, bachatą, czy zoukiem!

Pierwszy taniec w rytmach salsy

Jeśli para woli zatańczyć na weselu coś bardziej energicznego, ale i zmysłowego, to bardzo często decyzja pada na salsę! Nic dziwnego. Chociaż jest ona dosyć trudnym tańcem, to pozwala ona rozwinąć się tanecznie partnerom. Podczas kursu tańca para może nauczyć się ciekawych figur, nawet tych wyjątkowo spektakularnych. Zaangażowanie osób chodzących do szkoły tańca przed weselem zaowocuje cudowną pamiątką z tego wspaniałego dnia. Tańczenie salsy bowiem to świetna zabawa, o której nie sposób zapomnieć.

Jeśli więc chcielibyście, żeby podczas waszego pierwszego tańca z twarzy nie schodził wam uśmiech od ucha do ucha, to salsa jest właśnie dla was! Decydując się na tak energiczny i pociągający do ruchu taniec, to warto również zastanowić się nad wykorzystaniem go do atrakcji dla gości. Możemy np. wynająć instruktora tańca, który nauczy chętnych kilku kroków i porwie ich do tańca. Jeśli zdecydujemy się na taką rozrywkę na sam koniec pierwszego tańca lub w jego trakcie, to możemy być pewni, że wszyscy szybko się do nas dołączą, a zabawa zacznie się już na samym początku wesela!

A może bachata?

Nieco odważniejszym pomysłem na wyjątkowy pierwszy taniec jest wybranie bachaty. Nie mniej i takich wesel z jej udziałem nie brakuje! Jakie wątpliwości mają pary przed zapisaniem się na tego typu kurs tańca? Przede wszystkim obawiają się, że może się on wydawać dla gości zbyt intymny? W końcu mowa o niezwykle romantycznej i seksownej odmianie bachaty, jaką jest bachata sensual. Partnerzy podczas wykonywania tego karaibskiego tańca są ze sobą w ciągłym i bardzo bliskim kontakcie. Nie spuszczają z siebie wzroku. Jednym zdaniem: powinno się czuć między nimi chemię! Czy to za dużo, jeśli chodzi o taniec weselny i lepiej byłoby zrezygnować jednak z kursu tańca? Naszym zdaniem nie. Każda osoba, która ceni sobie szczerość i autentyczność uczuć zachwyci się tak sensusalnym tańcem pary młodej. Poza tym jest to idealna opcja dla osób, które nie czują się w tańcu szczególnie dobrze, ale wolą jednak coś innego niż walc angielski lub wiedeński.

Miłość jak z wielkiego ekranu

Osobom, którym bachata sensual wydaje się zbyt intymna, jak na pierwszy taniec z pewnością nie przypadnie do gustu pomysł zatańczenia zouka w dniu wesela. Jednak wszyscy ci, którzy uwielbiają klimaty latino a przy tym cenią sobie widoczne gołym okiem ‘’iskrzenie’’, będą chcieli spróbować tego na swoim weselu! Choreografie zouka, szczególnie te weselne, przywodzą na myśl film romantyczny.

Podczas kursu tańca szybko dowiecie się, że w zouku to partner prowadzi swoją partnerkę. Ona natomiast wiernie za nim podąża, jednak to nie wszystko. Taniec ten podobnie jak w bachacie sensaul pełen jest płynnych ruchów wykonywanych ciało przy ciele. Partnerzy sprawiają wtedy wrażenie, jakby płynęli we wspólnym tylko im znanym rytmie. Czy jest to dobra propozycja na pierwszy taniec weselny? Dla odważnych – jak najbardziej tak.

Przyswojenie tego tańca będzie zdecydowanie łatwiejszym zadaniem dla osób, które miały już styczność z tego typu aktywnością. Nie mniej podjęcie kursu tańca z odpowiednim wyprzedzeniem zaowocuje na pewno spektakularnymi efektami w dniu wesela!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here