PIT 37 online

Wraz z nowym rokiem przyszedł czas na rozliczenie się z Urzędem Skarbowym. Dzięki technologii załatwienie takiej sprawy jest bardzo proste. PIT najszybciej można rozliczyć online, dzięki serwisowi e-pity. Podatnicy na rozliczenie z urzędem mają czas tylko do 30 kwietnia. Warto więc już teraz wysłać swoją deklarację.

  1. PIT-36 online- kogo obowiązuje?
  2. PIT 37 online-zasady składania
  3. Jak najszybciej rozliczyć swój e-PIT?
  4. Program PIT online- zalety korzystania

PIT- 36 online- kogo obowiązuje?

Deklarację PIT 36 online składają osoby, które prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą, na zasadach ogólnych przy zastosowaniu skali podatkowej (17-32%). Takie samo rozliczenie stosuje się również w przypadku specjalnych działów produkcji rolnej. Dzieje się tak, jeżeli są one opodatkowane, na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej. W przypadku, kiedy uzyskujemy przychody z najmu i dzierżawy, również jesteśmy objęci PIT-em 36. Uzupełniając internetowo taką deklarację, możemy skorzystać z odliczenia różnych ulg podatkowych. Najczęściej można spotkać się z ulgą z tytułu:

  • krwiodawstwa
  • rehabilitacji
  • darowizny na cele edukacji zawodowej
  • darowizny na cele walki z COVID-19.

PIT 37 online – zasady składania

Jednym z najpopularniejszych deklaracji jest deklaracja PIT-37. Do jej złożenia zobowiązane są osoby, które uzyskiwały dochody z tytułu stosunku pracy. Obejmuje wszystkich zatrudnionych na umowach cywilno- prawnych (umowa o pracę, zlecenie, dzieło), opodatkowanych w skali 17% i 32%. PIT 37 online składają również osoby uzyskujące przychód w ramach świadczenia emerytalnego i rentowego lub chorobowego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak najszybciej rozliczyć swój e-PIT?

Rozliczenie PIT jest teraz jeszcze prostsze. Dzięki usłudze Twój e-PIT szybko, sprawnie i bez wychodzenia z domu możesz wypełnić swoją deklarację. Po zalogowani udo serwisu zobaczysz dokument przygotowany przez Urząd Skarbowy, zawierający dane za 2020 rok. Informacje na temat Twoich przychodów będą pochodzić z serwisu podatki.gov.pl. Możesz mieć wiec pewność, że wszystkie dane pochodzą z zaufanego źródła. Twoim zadaniem będzie sprawdzenie wstępnej deklaracji oraz uzupełnienie brakujących kosztów i odliczeń. Warto pamiętać, że istnieje możliwość odliczenia 1% podatku i przekazania go na wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Serwis e-PITY w pełni zastąpił funkcjonujący jeszcze dwa lata temu PIT-WZ. Dzięki temu rozwiązaniu wypełnienie deklaracji podatkowej jest o wiele prostsze.

Program PIT online- zalety korzystania

Dzięki internetowemu serwisowi e-pity bez wychodzenia z domu, szybko i sprawnie wypełnisz swój PIT. Co ważne, nie musisz szczegółowo znać się na przepisach i podatkach. Program PIT online jest łatwy i intuicyjny. Pomoże Ci krok, po kroku wypełnić dokumenty. Jest to również opcja w pełni bezpieczna. Po wypełnieniu deklaracji na adres email zostanie wysłane Ci Urzędowe Potwierdzenie Odbioru (UPO), będące gwarantem prawidłowego złożenia dokumentów. Wypełniony wniosek możesz również pobrać w formacie PDF, w celu wydrukowania go lub zapisania na swoim urządzeniu. Złożenie PIT-u online jest rozwiązaniem, które znacznie usprawnia proces wypłacenia pieniędzy. Swój zwrot podatku otrzymasz już w ciągu kolejnych 45 dni.

PIT online można rozliczyć na każdym urządzeniu mobilnym, które ma dostęp do Internetu. Dzięki, temu rozwiązaniu podatnik nie traci czasu na stanie w kolejce w urzędzie, czy na poczcie. Deklarację wypełnić można o każdej porze dnia. Również późniejszy dostęp do niej jest ułatwiony, ponieważ w każdej chwili możesz mieć wgląd w wypełniony dokument. Rozliczenie PIT-u online jest najlepszą i najszybszą metodą uregulowania spraw urzędowych za 2020 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here