Planer ślubny

Pary młode planujące ślub na 2023 rok stoją przed nie lada wyzwaniem. Koszty organizacji ślubu i wesela w dobie rosnącej inflacji są wyższe średnio o 15%. Jednak, mimo wzrastających cen chcemy aby ten dzień był piękny i niezapomniany. Poniżej podpowiadamy, na które aspekty szczególnie zwrócić uwagę, aby kwestie finansowe nie przyćmiły tych wyjątkowych chwil. 

W czasie pandemii istniały restrykcyjne ograniczenia co do liczby osób na weselach. Mimo, że te zasady już nie obowiązują, wiele par młodych potraktowało to jako inspirację i zorganizowało wesela na mniejszą liczbę gości. Okazuje się, że trend na kameralne wesela utrwala się. Młodzi zapraszają najbliższą rodzinę i przyjaciół i świętują po swojemu, bez presji zadowolenia ogromnej liczby gości. Przygotowanie listy zaproszonych osób jest trudne i na pewno wymaga kompromisów. Nawet przy ograniczeniu do najbliższej rodziny i przyjaciół, może się okazać, że lista zawiera już sto nazwisk. Aktualne koszty wesela na 100 osób mieszczą się w widełkach 30 – 60 tysięcy złotych. Planowanie budżetu jest skomplikowane, ale z planerem Make it easy robi się dużo przystępniejsze.

Najmodniejsze motywy nadchodzącego sezonu 2023

Według magazynów ślubnych najważniejszym trendem na ślub i wesele w 2023 będzie minimalizm. Objawia się w kolorystyce sali, rozmiarze i wyglądzie bukietów, harmonijnych dekoracjach, personalizowanej papeterii, a nawet w wyborze sukni ślubnej. Panny młode coraz częściej wybierają proste satynowe suknie na cienkich ramiączkach lub z odkrytymi plecami. Duża ilość koronek, warstw i cekinów odchodzi na chwilę, zostawiając miejsce na klasyczną prostotę. Coraz popularniejszy staje się motyw przewodni wesela. Może to być na przykład szczególna dla pary młodej roślina, materiał lub kolor. Biel w zestawieniu z wybranym kolorem w różnych wariantach prezentuje się bardzo elegancko. Minimalizm oczywiście nie jest dla każdego. Warto poszukać swojego stylu, a listę inspiracji wygodnie zapisać i rozważyć wszelkie za i przeciw. Umożliwi ci to planer ślubny, w którym znajdziesz miejsce na wszelkie swoje pomysły oraz wszystkie aspekty związane z organizacją ślubu i wesela.

Zobacz także: Ślub 2023 – najnowsze trendy

O czym musisz pamiętać przy organizacji ślubu?

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia jak wesele trwa miesiącami, a czasem latami. W tym okresie należy znaleźć miejsce ceremonii, salę weselną, podwykonawców, którzy dostarczą jedzenie, usługi fotograficzne i video, oprawę muzyczną, rozrywki w czasie zabawy weselnej. Wiele rzeczy może ulec zmianie, poczynając od listy gości przez menu, po zmiany wywołane nagłymi wypadkami. Zabezpieczeniem, bez którego ciężko się obejść są odpowiednio skonstruowane umowy. Podpisując umowy z usługodawcami zapobiegamy ich nagłemu wycofaniu się, niekorzystnej zmianie warunków wykonania zlecenia lub utracie ewentualnej zaliczki. Konstruowanie takich dokumentów najlepiej zlecić prawnikowi. Jest to dodatkowy koszt, ale może się opłacić, biorąc pod uwagę duże sumy wydane na wesele.

Ślub i wesele to jeden wyjątkowy dzień. Warto zadbać o utrwalenie go w pamięci. Piękne filmy i zdjęcia cyfrowe to jedno, ale przeglądanie wydrukowanych zdjęć w pięknie zaprojektowanych albumach to klimat nie do podrobienia. Można wracać do tych pamiątek w każdą rocznicę i świętować swoją miłość. Album do wklejania zdjęć pomieści nie tylko dzieła doświadczonego fotografa, ale także zdjęcia wykonane spontanicznie przez gości, polaroidy, kartki od gości i pamiątki z fotobudki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here