Plastikowy, metalowy, a może ceramiczny – jaki dozownik do mydła wybrać?

0
1699

Dozowanie środków higienicznych takich, jak płyny dezynfekcyjne, czy mydła w płynie wymagają zastosowania dedykowanego dla nich urządzenia. Zatem do wyboru mamy dozowniki do mydła w płynie wolnostojące, montowane na ścianie, albo też podtynkowe. To nie jedyny wybór przed jakim stoimy. Dylematem pozostaje wybór materiału, z jakiego wykonany jest dozownik, a do wyboru mamy najpopularniejsze dozowniki plastikowe, metalowe lub ceramiczne. Są także dozowniki wykonane ze szkła. Jednak ze względu na ich mniejszą funkcjonalność nie weźmiemy ich pod uwagę w niniejszym rozważaniu. Zatem, jaki dozownik do mydła w płynie wybrać?

Dozowniki plastikowe – co mamy do wyboru i kiedy warto je wybierać?

Plastikowe akcesoria łazienkowe wielu osobom nie wydają się zbyt atrakcyjne. Są jednak aranżacje w których dobrze się sprawdzą. Ich dużą zaletą jest możliwość wyboru różnorodnej kolorystyki, a nawet deseni, w zależności od tego czy mamy do czynienia z dozownikiem wolnostojącym czy wieszanym na ścianie. Modele wieszane na ścianie niektórym wydają się bardziej praktyczne, a to za sprawą tego, że wyposażone są w okienko, dzięki któremu widoczny jest ubytek mydła w płynie i moment w którym należy uzupełnić dozownik. Mamy tu do wyboru wszystkie rozwiązania, zarówno dozowniki ręczne, łokciowe, jak i automatyczne. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych łazienkach, gdzie mogą urozmaicić wnętrze. Dobrze komponują się także z innymi elementami wyposażenia sanitariatu. Dzięki szerokiemu asortymentowi można idealnie dobrać do siebie kształt urządzeń, które najczęściej posiadają zaokrąglone krawędzie, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo korzystania z nich.

Dozowniki metalowe – gdzie najlepiej się sprawdzą i na jakie rodzaje możemy się zdecydować?

Do sanitariatów publicznych często wybierane są dozowniki do mydła w płynie wykonane z metalu. Dozowniki z warstwą stali nierdzewnej są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i wandalizm niż te plastikowe. Tutaj również można znaleźć modele wolnostojące, nawet takie obsługiwane bezdotykowo, działające na podczerwień. Tego rodzaju akcesoria na środki higieniczne sprawdzają się szczególnie w bardzo nowoczesnych sanitariatach, utrzymanych w surowej stylistyce stylu industrialnego. Takie dozowniki mniej się brudzą od modeli plastikowych, szczególnie tych w jasnych barwach, co również ułatwia utrzymywanie łazienki w czystości. Co ciekawe wśród dozowników do mydła w płynie wykonanych ze stali nierdzewnej możemy wybrać również modele podtynkowe. One sprawdzają się najlepiej w łazienkach, gdzie wykorzystuje się taki montaż większości urządzeń sanitarnych. Niewątpliwie zwiększa to estetykę toalety i strefy umywalkowej.

Dozowniki ceramiczne – czy są odpowiednie jedynie do domu?

W domu najczęściej spotykanymi dozownikami do mydła są ceramiczne. Przyczyną tego jest ich elegancki wygląd oraz fakt, że są dość ciężkie zatem trudniej strącić je z krawędzi umywalki. Podobnie jak w przypadku dozowników wolnostojących wykonanych z plastiku można tu przebierać w kolorach i wymalowanych na nich motywach. Dzięki temu sprawdzą się zarówno w łazience w stylu industrialnym, rustykalnym, jak i hi-tech. Przede wszystkim dozowniki ceramiczne mogą mieć różnorodny kształt i fakturę. Ich ciężar jest zaletą, ale bywa też wadą w sytuacji, gdy przenosi się je z miejsca na miejsce. Łatwiej również je zniszczyć czy uszkodzić niż dozowniki plastikowe, a kiedy już spadną do umywalki, ze względy na ciężar mogą porysować również jej powierzchnię.

Dozowniki do mydła w płynie – wybierz rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

Wybór spośród dostępnych materiałów powinien być podyktowany przede wszystkim kwestią praktyczności, gdyż w przypadku plastikowych i ceramicznych można wybierać zróżnicowane modele. Rodzina z dziećmi powinna zdecydować się raczej na dozownik plastikowy o wyoblonych krawędziach, który jest lekki i zapewnia bezpieczne korzystanie. Warto w tej sytuacji wykorzystać model bezdotykowy, gdzie kontakt z bakteriami jest maksymalnie zniwelowany. Tam, gdzie w domach stawia się na design i eleganckie wykończenie warto wybierać dozowniki ceramiczne do aranżacji w tradycyjnym stylu. Z kolei do ultranowoczesnych sprawdzą się te wykonane z metalu. Modele wieszane na ścianie i wykonane z metalu są najlepsze do łazienek w budynkach użyteczności publicznej.

W zależności od potrzeb każdy może znaleźć odpowiadające mu rozwiązanie. Niewątpliwie w każdym przypadku oferta dozownika do mydła w płynie, niezależnie od rodzaju i materiału są lepszym rozwiązaniem niż stosowanie mydła w kostce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here