Czasami zastanawiamy się jak podnieść swoje kwalifikacje, jak poprawić swoją pozycję na rynku pracy. Można to osiągnąć, albo poprzez uwypuklenie dotychczasowych doświadczeń, albo poprzez nabywanie nowych kompetencji.
Jeśli chcemy poprawić swoja sytuację poprzez dodanie lub podkreślenie pewnych umiejętności i osiągnieć w swoim CV, to pamiętajmy o pierwszej i podstawowej zasadzie- nie kłamać. Wszak stawką jest tu cała nasza kariera- a wszelkie przejawy „podkolorowania” nie tylko zamkną nam drzwi do wymarzonej posady, ale mogą sprawić, że przylgnie do nas łatka człowieka nieuczciwego- a tego pozbyć się niezwykle trudno. Cóż więc zatem jest dozwolone? Poszukaj w swojej szufladzie zawieruszonych dyplomów, certyfikatów, które wcześniej zdawały ci się mało istotne. Sprawdź, czy w przeszłości nie miałeś okazji zebrać doświadczeń, które w jakiś sposób mogły by być przydatne w obecnej sytuacji. Niekiedy nawet incydentalne doświadczenia mogą okazać się bardzo pomocne- na przykład pomoc przy organizowaniu wiejskiego festynu, to wbrew pozorom fantastyczne doświadczenie, nawet jeśli ograniczało się do przysłowiowego „przynieś, wynieś, pozamiataj”- możliwość obejrzenia szczegółów organizacji dużej imprezy niejako „od kuchni” na pewno podniesie atrakcyjność na rynku pracy.
Kolejnym elementem, jakiego nie wolno zaniedbać, jest stały rozwój i zdobywanie nowych kompetencji. Niestety, okazuje się, że wiele osób żyje w przekonaniu, że ukończenie szkoły, czy zdobycie dyplomu oznacza koniec procesu edukacji- a to olbrzymi błąd! Na rynku dostępnych jest wiele szkoleń podnoszących kwalifikacje- wiele z nich dostępnych jest bezpłatnie. Oczywiście- wymaga to poświęcenia trochę czasu, niemniej jednak zdobycie certyfikatu, czy dyplomu uczestnictwa jest zdecydowanie warte zachodu- nie tylko bowiem nabywamy nowych kompetencji, ale tez jasno dajemy do zrozumienia przyszłemu pracodawcy, że jesteśmy osobami samodzielnymi i poszukującymi rozwiązań- innymi słowy: świetnym materiałem na lidera.

http://www.leaderprice.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here