Salon jest najbardziej reprezentatywnym miejscem w każdym domu i mieszkaniu, ponieważ jest pomieszczeniem, w którym przyjmuje się gości. W salonie domownicy spędzają też większość czasu, relaksując się po pracy i szkole. Z uwagi na szczególne zadania tego pomieszczenia jest ono urządzane z wielką starannością, aby zapewniało komfort i wywoływało zazdrość wśród znajomych. Drzwi przesuwne podwójne są elementem wykończenia, który doda każdemu salonowi elegancji i szyku.

W podwójnych drzwiach przesuwnych, jak sama nazwa wskazuje, skrzydła nie otwierają się jak tradycyjne modele, a rozsuwają po linii ściany. Jest to niestandardowe rozwiązanie, dlatego drzwi przesuwne prezentują się bardzo nowocześnie, a pomieszczenia dzięki nim nabierają elegancji. Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne oferowane przez Dobre Dla Domu są szczególnie polecane do salonów, dodając im niepowtarzalnej stylistyki, a jednocześnie będąc bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Powiększenie przestrzeni i oszczędność miejsca

Obecnie w aranżacji wnętrz panuje moda na swobodę i przestronność. Dlatego coraz częściej rezygnuje się z drzwi lub demontuje ściany, które oddzielały poszczególne pokoje, tworząc otwartą przestrzeń. Takie rozwiązanie jest na pewno nowoczesne i ciekawe, ale niekiedy niepraktyczne. Brak drzwi czy ścianek działowych zaburza poczucie prywatności, powodując czasem dyskomfort wśród niektórych domowników lub ich gości. Idealnym rozwiązaniem, które pozwoli na uzyskanie przestronności przy jednoczesnym zachowaniu intymności pomieszczeń jest montaż drzwi przesuwnych. System ten jest też doskonałym rozwiązaniem w przypadku małego salonu, optycznie go powiększając. Dodatkowo dzięki podwójnym drzwiom przesuwnym można zaoszczędzić miejsce, ponieważ skrzydła drzwi nie otwierają się do pomieszczenia, a rozsuwają wzdłuż linii ściany. System drzwi przesuwnych umożliwia więc stworzenie przestronnych, a przy tym komfortowych przestrzeni.

Wygodne rozwiązanie

W wielu mieszkaniach i domach kuchnia sąsiaduje bezpośrednio z salonem. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nierzadko salon spełnia funkcję jadalni. Bliskość tych dwóch pomieszczeń ułatwia przenoszenie posiłków dla członków rodziny lub napojów i przekąsek, gdy odwiedzą nas goście. Aby ułatwić przenoszenie poczęstunków z kuchni do salonu, wiele osób rezygnuje z montażu drzwi. Choć jest to wygodne rozwiązanie, to dość niepraktyczne, ponieważ brak drzwi wewnętrznych powoduje przedostawanie się zapachów z kuchni do salonu, a niekiedy nawet całego mieszkania. Podwójne drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem, ponieważ dzięki nim można jednocześnie zachować otwartą przestrzeń pomiędzy jadalnią a kuchnią, a w razie konieczności podzielić pomieszczenia.

Niecodzienna stylistyka wnętrz

Mimo że drzwi wewnętrzne dostępne są w wielu wzorach i modelach, to nie są one tak szykowne jak drzwi przesuwne. Dzięki podwójnym drzwiom przesuwnym możesz stworzyć niepowtarzalne wnętrza, wnosząc do nich nutę nowoczesności. Podwójne drzwi przesuwne prezentują się też wyjątkowo ekskluzywnie, podkreślając kreatywność jego mieszkańców. System drzwi przesuwnych doskonale sprawdza się zarówno w salonach stylizowanych na japońskie, jak i we wnętrzach industrialnych lub minimalistycznych. Dobre Dla Domu przygotowało szeroką ofertę drzwi przesuwnych podwójnych, które doskonale uzupełnią dowolną stylistykę salonu, nadając mu wykwintności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here