Ponadczasowa elegancja w nowoczesnym wydaniu

Sztywny biznesowy dress code bywa nieubłagany. Nie znaczy to jednak, że musi być całkowicie nudny czy niemodny! Wystarczy spojrzeć na klasyczne garsonki czy bluzki z kołnierzykiem w nieco inny – świeższy – sposób, by codziennego ubioru do pracy nie traktować już jak typowego mundurka, a jako strój, który mimo profesjonalnego wyglądu, może być także wygodny.

Trochę luzu

Mimo swojego formalnego charakteru strój do pracy może być bardzo komfortowy w noszeniu. Wystarczy tylko wybierać odpowiednio dopasowane, zwłaszcza pod względem rozmiaru, elementy garderoby. Za mała bluzka czy żakiet nie tylko nie będą się układały, ale także krępują ruchy, a spędzenie w nich dnia okaże się istną męczarnią.

Warto zwrócić uwagę także na fason poszczególnych ubrań. Dużą zaletą będą te podkreślające atuty sylwetki. Tutaj jednak należy zastosować zasadę złotego środka i wyeksponować swoje zalety w taki sposób, by wciąż wyglądać profesjonalnie. Odpadają więc zwłaszcza głębokie dekolty czy zbyt krótkie bluzki, które odsłaniają plecy podczas schylania się. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że pewne najświeższe trendy przebijają się także w biznesowym dress codzie. Nowoczesny fason żakietu czy minimalistyczna sukienka z pewnością doskonale zastąpi wysłużoną garsonkę.

Nie tylko czerń i biel

Ważnym aspektem eleganckiego stroju jest także kolorystyka. Czerń nie jest jednak jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem. Równie profesjonalnie wyglądają bowiem odcienie bieli, beżu, granatu czy szarości. Szukając oryginalnych i modnych rozwiązań, można próbować łączyć poszczególne łagodne odcienie tych kolorów.

Mniej znaczy więcej

Minimalizm w przypadku eleganckiego stroju niewątpliwie jest w cenie. Nie znaczy to jednak, że należy całkowicie zrezygnować z ozdób. Niepisana zasada biznesowego dress codu mówi, że należy zakładać maksymalnie dwa, przystające do siebie, elementy biżuterii. To, że nie mogą być one zbyt ostentacyjne, nie znaczy, że nie można w jakiś sposób zaszaleć, wybierając takie komplety, które idą z duchem czasu.

Po najnowsze trendy zajrzyj na portal ekspertów kategorii moday – Temat Moda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here