Portfel jako idealny prezent dla mężczyzny

0
1013

Gdy przygotowujemy prezent świąteczny bądź urodzinowy dla mężczyzny, wybór często pada na portfel. Nie da się ukryć, że jest to bardzo uniwersalny podarunek, który pasuje na każdą okazję. Problem pojawia się dopiero w momencie wyboru konkretnego modelu. Sklepy z galanterią oferują tak duży wybór produktów, że trudno zdecydować się na konkretny wariant. Warto zatem zrobić krótki przegląd najbardziej popularnych portfeli męskich.

Jaki typ portfela męskiego najlepiej wybrać?

W ofertach sprzedawców przewija się wiele typów portfeli męskich. Niemniej jednak wśród najbardziej popularnych form możemy wyróżnić portfele typu Bifold oraz Trifold. Bifold złożony jest z dwóch części. Portfel tego typu składa się „na pół”. Taka budowa sprawia, że jest on dosyć cienki, a tym samym bez trudu mieści się w kieszeni spodni czy też marynarki. Niewiele większy pod względem grubości jest portfel typu Trifold – złożony z trzech części i składa się na dwa razy. Jest on bardziej pojemny od portfela typu Bifold, a jednocześnie nie traci swojej zgrabnej i kompaktowej formy.

Dla mężczyzn preferujących minimalizm dobrym rozwiązaniem może okazać się tzw. ID Wallet. To tak naprawdę mały portfelik, w którym zmieści się w zasadzie tylko dowód, karta płatnicza, kilka banknotów i bilon.

W kwestii zapięcia dużym wzięciem cieszą się portfele…bez zapięcia. Równie popularne są portfele zatrzaskiem, które jednak przez dodatkowy pasek okalający portfel stają się nieco grubsze.

Z jakiego materiału powinien być portfel?

W chwili obecnej rynek oferuje portfele męskie wykonane z szerokiej gamy materiałów i tworzyw. Wśród najbardziej popularnych możemy wyróżnić skórę naturalną, ekoskórę, poliester, nylon czy nawet zamsz. Wszystkie mają swoje zalety estetyczne, ale najlepszym wyborem wydaje się być skóra naturalna. Już sam fakt, że jest to naturalny surowiec, stanowi jego wielką zaletę. Skóra naturalna jest przyjemna w dotyku, gładka i odporna na działanie wilgoci. Dobrze znosi również skrajne zakresy temperatur. Ponadto portfel ze skóry naturalnej dosyć łatwo utrzymać w czystości. Istotną zaletą jest także elastyczność skóry naturalnej. Ma to wymiar czysto praktyczny. Elastyczność sprawia, że portfel skórzany może zmieścić więcej rzeczy niż na przykład taki sam portfel wykonany z nylonu.

Jaką kolorystykę portfela wybrać?

Portfele skórzane kojarzą nam się z klasycznym pięknem. Dlatego wybierając ich kolorystykę, warto pozostać także w klasycznej palecie barw oscylującej pomiędzy odcieniami brązu a czernią. Klasyka w tym przypadku wcale nie musi oznaczać nudy. Można ją dodatkowo urozmaicić, wybierając portfel z ozdobnymi, kontrastowymi przeszyciami. Czarny portfel szyty śnieżnobiałą lub czerwoną nicią staje się jeszcze bardziej stylowy i niepowtarzalny.

Wybór portfeli męskich oferowanych przez sklepy internetowe i stacjonarne może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego warto na wstępie nieco zawęzić kryteria wyszukiwania. Dzięki temu łatwiej będzie wyłuskać model, który zachwyci obdarowanego estetyką i funkcjonalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here