Poznaj olej z czarnuszki

Moda na oleje wszelkiego rodzaju trwa w najlepsze. Nie brakuje ofert typu https://niwki.pl/kategoria-produktu/oleje/. Produkty na rynku o tej konsystencji sprawdzają się zarówno jako produkty wspomagające leczenie, jak i kosmetyczne. Dodając do tego multifunkcje zastosowanie otrzymujemy preparaty o szerokim spectrum zastosowania jednym z nich jest olej z czarnuszki.

Jakie zastosowanie ma olej z czarnuszki?

Olej ten posiada wiele właściwości zdrowotnych, już od wieków lat był stosowany jako środek wspomagający przy wrzodach, czy alergiach. Już w starożytności ceniono jego liczne zalety. Nazywany był „złotem faraonów”, gdyż to właśnie władcy starożytnego Egiptu jako pierwsi go docenili.

Z czego składa?

Sekret działania oleju z czarnuszki tkwi w jego składzie. Zawiera on wiele substancji mających bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. W składzie oleju są przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe, które stanowią około 85% całego składu:

  • kwas linolowy, który jest naturalnym źródłem omego- 6
  • kwas oleinowy, dzięki któremu otrzymujemy kwasy omega- 9
  • kwas alfa- linolenowy, dostarczający omega – 3
  • witamina E
  • beta- karoten
  • sterole roślinne
  • biotyna
  • mikroelementy
  • przeciwutleniacze

Ostatni ze składników tymochinon zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ wykazuje on działanie przeciwzapalne, niektórzy dopatrują się w nim także działania przeciwbólowego oraz dającego ochronę wątrobie i miąższowi nerek.

Olej z czarnuszki w kosmetyce.

I na tym polu olej z czarnuszki nas nie zawiedzie. W kosmetyce jego zastosowanie jest równie szerokie, traktowany jest jako antidotum na trądzik. Korzystając z jego właściwości przeciwzapalnych możemy uspokoić objętą stanem zapalnym skórę. Wykazuje także działanie antyalergiczne, przyda się każdej osobie borykającej się z atopią. Osoby próbujące wyeliminować łupież także docenią jego działanie przeciwłupieżowe. Olej z czarnuszki przejawia też właściwości gojące, ochronne oraz antyoksydacyjne, gdzie zapobiega powstawaniu wolnych rodników, opóźniając tym samym proces starzenia naszej skóry.

Olej z czarnuszki warto mieć w swoim domu, przy ilości zastosowań, jakie są możliwe z jego udziałem zawsze może się przydać. Oprócz przedstawionych zastosowań leczniczych i kosmetycznych warto wspomnieć także o jego przydatności w kuchni, gdzie dodany do potraw nada im korzenny smak. Musimy mieć jednak świadomość, że żaden olejek nie zastąpi terapii zaleconej przez lekarza, jednak próbować dodatkowo się wspomagać substancjami naturalnymi zawsze warto.

Olej z czarnuszki najlepiej kupować od sprawdzonego producenta. Za przykład posłużyć może Olejarnia Niwki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here