Święta, wakacje, ślub, czy narodziny dziecka to tylko niektóre z okazji do większych niż zwykle wydatków. Jak radzić sobie w sytuacji gdy w krótkim czasie potrzebujemy dużej ilości gotówki? Czy wciąż jeszcze chętnie pożyczamy pieniądze?

Często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wydać większej sumy pieniędzy, szczególnie w trudnych czasach kryzysu. Zwykle pensja którą otrzymujemy z ledwością starcza na bieżące wydatki, a odkładane na koncie bankowym pieniądze nie są zbyt imponujące. Od lat najczęściej wybieraną opcją w przypadku nagłego niedoboru pieniędzy są pożyczki.

Niegdyś udzielaniem pożyczek zajmowały się wyłącznie banki, a taką formę operacji nazywa się kredytem bankowym. Kredyt wymaga jednak określenia na jaki cel wydane zostaną pozyskane w ten sposób pieniądze, a jego otrzymanie uzależnione jest od naszej aktualnej sytuacji finansowej.

W ostatnim czasie obserwujemy rosnącą konkurencję wśród instytucji oferujących różnego rodzaju pożyczki. Tak zwane kredyty gotówkowe stały się bardzo popularną formą doraźnego zasilania swojego budżetu stosunkowo niewielką kwotą pieniędzy, z których zwróceniem z pewnością będzie mniejszy problem niż w przypadku kredytów bankowych.

Zachętą do wzięcia pożyczki jest często bardzo krótki czas oczekiwania na pieniądze oraz brak wymagań dotyczących posiadanych dóbr czy otrzymywanych zarobków. W takich przypadkach w celu otrzymania pożyczki wystarczy okazać dowód osobisty.

Niezależnie od rodzaju pożyczki, czy kredytu pamiętać musimy, że tylko przemyślane decyzje gwarantują nam minimum ryzyka związanego z późniejszą spłatą należności.

www.sisr.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here