dentist

Praca asystentki stomatologicznej jest w dużym stopniu bardziej doceniane za granicą, niż w Polsce. Jeżeli więc znamy języki obce i wybieramy się zagranicę, to musimy koniecznie rozejrzeć się za zawodem asystentki stomatologicznej. Jeżeli jednak nie znamy języka, to nie wyjeżdżajmy do innego kraju. Na miejscu może okazać się że posiadamy barierę językową, która spowoduje, że nie będziemy potrafili porozumieć się z nikim. Pracodawca również nie będzie mógł dać nam pracy, ponieważ nie będzie on w stanie się z nami dogadać. Najprościej jest wybierać kraje anglojęzyczne. Jak wygląda praca asystentki stomatologicznej za granicą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/asystentka-stomatologiczna-za-granica/

Asystentka stomatologiczna w Wielkiej Brytanii

Praca jako asystentka stomatologiczna w Wielkiej Brytanii opłaca się znacznie bardziej, niż w Polsce. Pracując za granicą możemy liczyć na całkiem niezłe zarobki. Dzięki nim będziemy mogli uzyskać satysfakcją oraz będziemy mogli zaoszczędzić. Polskie zarobki asystentek stomatologicznych mogą doprowadzić jedynie o ból zęba. W większych miastach są one dużo bardziej satysfakcjonujące, ale duże miasta wiążą się z większymi kosztami życia. Jednak w pozostałych częściach kraju praca asystentki stomatologicznej wynagradzana jest na poziomie średniej krajowej. 

Dyplom asystentki stomatologicznej w języku angielskim

Bez problemu możemy uzyskać dyplom asystentki stomatologicznej w języku angielskim. Jedyne, co należy zrobić to zgłosić się do sekretariatu swojej szkoły oraz poprosić o dwa egzemplarze dyplomu. Dostaniemy dyplom w języku polskim oraz angielskim. Oczywiście będzie to wiązało się z dodatkową opłatą wynoszącą od 80 do 100 zł. Opłata za wydanie dyplomu w języku angielskim różni się ze względu na szkołę. Jednak nie powinno to sprawiać żadnej placówce większego problemu.

Praca jako asystentka stomatologiczna w Wielkiej Brytanii 

Jeżeli zdecydowaliśmy się na wyjazd, to musimy pomyśleć o jednej rzeczy. Asystentka stomatologiczna w Wielkiej Brytanii posiada znacznie większy zakres obowiązków, niż ta w Polsce. Jest to praca o bardzo dużym stopniu odpowiedzialności. Jako asystentka możemy wykonać znieczulenia, wykonywać uzupełnienia tymczasowe oraz tymczasowe cementowanie. Praca ta posiada dużo szerszą skalę obowiązków. Jednak jest ona o wiele lepiej płatna, niż w Polsce.

Zobacz też: http://www.toysboard.pl/w-jaki-sposob-zostac-asystentka-stomatologiczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here