Praca w Policji w 2019 roku. Jakie wyglądają egzaminy?

Rekrutacja do Policji, co roku przyciąga tysiące kandydatów, którzy marzą o przywdzianiu policyjnego munduru. Jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, jak wyglądają egzaminy.

Tylko część z kandydatów będzie miała szansę dołączyć w szeregi Policji. Jednak najpierw muszą zdobyć jak najwyższą ilość punktów na egzaminach.

Jak zaliczyć egzaminy do Policji? Czy gdzieś znajdę gotowe arkusze z odpowiedziami?

Jak wygląda praca w Policji?

Policja dzieli się na osobne wydziały, które odpowiedzialne są różne aspekty funkcjonowania tego organu władzy.

Mimo zróżnicowanych zadań, ich głównym obowiązkiem jest prewencja, śledzenie i karanie osób, które dopuściły się wykroczenia lub przestępstwa. A co za tym idzie, dbaniem o bezpieczeństwo obywateli i ich mienia.

Jakie są wydziały w Policji?

wydział śledczy, dochodzenia i śledztwa to ich „chleb powszedni” Każdego dnia ścigają przestępców odpowiedzialnych za różne wykroczenia i zbrodnie;

wydział kryminalny, to oni zajmują się ustaleniem tożsamości przestępców, ustaleniem miejsca i ich przebywania i dokonanie aresztowania;

wydział prewencji, pełnią bardzo ważne obowiązki w trakcie zabezpieczenia imprez masowych, pochód czy wieców. Dbają o nasze bezpieczeństwo i organizację na wypadek katastrof naturalnych.

wydział wspomagające,  to oni dbają o zaopatrzenie pozostałych wydziałów w Policji. Ich zadaniem jest uzupełnianie zapasów, amunicji i innym niezbędnych sprzętów.

Jak wygląda egzamin na policjanta?

Zdecydowałeś się spróbować dołączyć do Policji? Czekają Ciebie cztery wymagające etapy, które dzielą się na – test sprawności fizycznej, test wiedzy ogólnej, testy psychologiczne i rozmowę kwalifikacyjna (daw. „wywiad zorganizowany”)

Przygotowanie do egzaminów ułatwią Ci gotowe arkusze z odpowiedziami na testy, które znajdziesz na stronie Odpowiedzi.com.pl.

  1. TSF, czyli Test Sprawności Fizycznej

Sprawność fizyczna to jedna z podstawowych wymagań rekrutacyjnych do Policji. Egzamin odbywa się w specjalnie przygotowanej sali gimnastycznej.

Do pokonania jest 6 stacji z ćwiczeniami, które będziecie wykonywać na czas. Na ukończenie testu macie minutę i 41 sekund. Przekraczając czas, nie uzyskacie pozytywnego wyniku.

Ćwiczenia na egzaminie fizycznym:

– przeniesienie ciężkiego manekina

– zgięcia tułowia w leżeniu, czyli popularne „brzuszki”

– rzut piłką lekarską

– ćwiczenia na ławce gimnastycznej

– bieg po kopercie

– przewroty w przód i w tył

  1. TWO, czyli Test Wiedzy Ogólnej do Policji

Arkusz obejmuje 40 pytań zamkniętych. Każde z nich ma cztery możliwe odpowiedzi A, B, C lub D. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

Zakres wiedzy do przyswojenia obejmuje m.in. trójpodział władzy, zasady funkcjonowania państwa, bezpieczeństwo publiczne i liczne ustawy dotyczące pracy w Policji.

  1. Testy psychologiczne

Testy psychologiczne do Policji to najtrudniejsza część egzaminów. Dlatego, że większość kandydatów odpada właśnie na tym etapie. Test psychologiczny dzieli się na trzy etapy – test na inteligencję, test psychologiczny i podsumowującą rozmowę z psychologiem.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna (daw. „wywiad zorganizowany”)

W towarzystwie komisji przejdziecie do zamkniętego pokoju, gdzie zostaniesz poddany wszelkim możliwym działaniom, które mają zwiększyć poziom stresu. Podwyższona temperatura panująca w pomieszczeniu to nie przypadek, ale celowy zabieg komisji.

Komisja będzie zadawać różne pytania, które mogą być całkowicie abstrakcyjne. Postaraj się nie denerować, albo przynajmniej tego nie okazuj. Komisja cały czas obserwuje i ocenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here