Proces rozwodowy - jak się do niego przygotować

Rozwód to bardzo poważna decyzja, nie mniej jednak w niektórych sytuacjach jest konieczny. Gdy małżonkowie rozstają się ze sobą w zgodzie, wówczas proces rozwodowy to formalność, niestety nie zawsze można liczyć na taki scenariusz. Jak przygotować się do rozwodu?

Trzeba dojść do porozumienia

W pierwszej kolejności warto porozmawiać ze współmałżonkiem i spróbować dojść do porozumienia, to najlepsze rozwiązanie. Jeśli nie możemy dogadać się co do podziału majątku czy opieki nad dziećmi, niestety pozostaje nam droga sądowa. Niekiedy jedna ze stron chce wziąć rozwód z orzeczeniem o winie, w tym wypadku należy zebrać też odpowiednie dokumenty świadczące o rozpadzie związku z winy współmałżonka.

Pomoc radcy prawnego

Nie każdy adwokat czy radca prawny będzie specjalizował się w rozwodach, to pierwsza sprawa. Wybrana przez nas kancelaria radcowska powinna mieć udokumentowane sukcesu w tej dziedzinie. Przykładowo kancelaria radcy prawnego radcaprawny-trojmiasto.pl specjalizuje się w rozwodach oraz rozliczaniu podatków marynarzy i ich rodzin. Radca Natalia Zielmachowicz ma bardzo dużą wiedzę z tego zakresu i duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw. Pamiętajmy, że radca prawny może reprezentować nasze interesy w sądzie czy urzędach, jednak nie ma kompetencji do tego, aby być naszym obrońcą, to leży w gestii adwokata.

Taki radca prawny jak Pani Natalia Zielmachowicz, to osoba która ukończyła studia prawnicze i została wpisana na listę radców prawnych. Warto to sprawdzić przed podjęciem współpracy z daną kancelarią.

Gromadzenie dowodów w sprawie

Najważniejsze jest to, aby zgromadzić odpowiednie dowody świadczące o tym, że współmałżonek doprowadził do rozpadu związku. Mogą być to listy, e-maile, zdjęcia, różnego rodzaju nagrania, rachunki czy zeznania świadków, które są bardzo pomocne w tego typu procesach. Radca prawny może nam pomóc w sporządzeniu wniosku, a także zgromadzeniu takich dowodów. Pamiętajmy, że radca prawny to nie tylko doradca i pojawia się w sądzie częściej, niż mogłoby się wydawać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here