przedłużanie rzęs

Sztuczne rzęsy to pewny sposób oszczędzenie czasu podczas robienie makijażu. Kobiety, które zdecydują się na przedłużenie rzęs, potrafią wybierać spośród paru rodzajów artykułów i metod. Najbezpieczniejszym i dającym najlepszy efekt zabiegiem jest profesjonalne przedłużenie rzęs u kosmetyczki. Jak się je działa i jakie są rezultaty?Sztuczne rzęsy, przyklejone do naturalnych, dają efekt imponującej „firanki”. .

Rodzaje sztucznych rzęs – rzęsy jedwabne

Ten rodzaj rzęs składa się z protein naturalnego jedwabiu, dzięki czemu ich skręt przypomina tenże widoczny dla rzęs naturalnych. Ich wielką zaletą jest lekkość, dzięki której nie obciążają rzęs. Warto jednak zaopatrzyć się w grzebyczek, jakim systematycznie rano należy przeczesać atrapy, aby je wyrównać i dać im chciany kształt, ponieważ zdarza się, iż jedwabne rzęsy lekko się gniotą podczas wypoczynku.
◦W jedwabnych rzęsach można bez obaw pływać, nosić szkła kontaktowe i robić makijaż, jednak warto zrezygnować z mocnych, wodoodpornych tuszy. Ich zmywanie niszczy rzęsy także naturalne, jak i sztuczne.

sztuczne rzęsy jako metoda przedłużania rzęs

Rodzaje sztucznych rzęs – rzęsy z futra norek syberyjskich

Największą korzyścią rzęs z futra norek syberyjskich jest toż, że każda rzęsa ma prawidłową grubość, jednak różną długość, dzięki czemu po doklejeniu najlepiej imitują naturalne. I są wygodne i delikatne, nie obciążają prawdziwych rzęs. Zanim jednak zdecydujemy się na ich założenie, sprawdźmy, czy nie jesteśmy uczulone na futro norki.

Formy przedłużania rzęs

Przedłużanie rzęs metodą 1:1
Metoda polega na doklejeniu jednej rzęsy jedwabnej do rzęsy zwykłej z pominięciem bezpośredniego kontaktu ze skórą (przykleja się ok. 1 mm nad krawędzią skóry „od góry” rzęsy), dzięki czemu ograniczone jest ryzyko nastąpienia reakcji alergicznej na klej. Tak przedłużone rzęsy wyglądają bardzo naturalnie bez efektu sklejenia.
przedłużone rzęsy wyglądają bardzo naturalnie bez efektu sklejenia.
Przedłużanie rzęs metodą 2:1
Przyklejenie dwóch sztucznych rzęs do jednej zwykłej daje efekt zagęszczenia. Przy tej metodzie wiąże się wyłącznie artykuły z futra norki, ponieważ są najlżejsze a nie obciążają zwykłej rzęsy. Jedną rzęsę przykleja się tak jak w metodzie 1:1, a drugą u podstawy, co daje efekt podwójnego pogrubienia.
Przedłużanie rzęs metodą 3:1
Dzięki tej metodzie rzęsy są ekstremalnie wydłużone i pogrubione, ponieważ do każdej zwykłej przykleja się trzy sztuczne z futra norki, jakie są najlżejsze. W przypadku zastosowania przeróżnego rodzaju sztucznych rzęs zdecydowanie zwiększyłoby się ryzyko wypadnięcia naturalnego włoska. Zagęszczanie metodą 3:1 jest polecane przede wszystkim osobom o rzadkich rzęsach, ponieważ dzięki doklejeniu do każdej prawdziwej rzęsy aż trzech sztucznych zdecydowanie uczy się ich objętość.
Przedłużanie rzęs metodą Blink & Go
To wielki (zabieg jest do godziny) i dosyć tani (100-200 zł) sposób na uzyskanie maksymalnego efektu przedłużonych rzęs. Metoda polega na doklejaniu pojedynczych rzęs poliestrowo-jedwabnych do rzęs naturalnych, jednak odmiennie aniżeli w przypadku formy 1:1 – nie dokleja się sztucznej rzęsy do każdego włoska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here