Przytulne miejsce dla strony internetowej

Dla pełnego zaistnienia strony internetowej w sieci potrzebne są dwie rzeczy. Pierwsza zależy od sprzętu. A dokładnie od zasobów serwerowych udostępnianych innym jako usługa. Druga jest zespołem zadań powiązanych ze sobą w ścisły sposób. Agregacje czynności można też podzielić na dwie strefy. I znów pierwsza z nich jest zależna od produkcji. To znaczy od jakości wyprodukowanej strony www. Tym zajmują się webdesignerzy, fronendowcy i backendowcy. Druga płaszczyzna to działania na gotowym założeniu i polega za zapewnieniu widoczności stronie internetowej.

Co to jest hosting? To przestrzeń serwerowa, udostępniona klientowi do zdeponowania plików zawierających dokumenty obsługujące funkcjonalności serwisu internetowego. Serwery mogą być współdzielone -wtedy wiele jednostek znajduje się w przestrzeni dyskowej tej samej maszyny. Dzielą one zasoby sprzętowe tego samego komputera. Bo serwer w gruncie rzeczy to komputer, tylko o większych możliwościach obliczeniowych.
druga opcja jest serwer dedykowany. Wtedy jedno urządzenie jest zasiedlone przez jednego klienta i jego pliki. Właściciele serwisów o rozbudowanej strukturze, które zarabiają krocie, bo są na przykład sklepami internetowymi o tysiącach pozycji katalogowych potrzebują mocy obliczeniowej niepomiernie większej niż prosa strona www, która posiada zaledwie dwie czy trzy odsłony. Poza tym sklep internetowy zwykle kosztuje tak dużo pieniędzy, że lepiej pliki trzymać w bezpiecznym miejscu. I nie narażać ich na ataki.

Tak więc hosting to bardzo popularna usługa.

http://www.nagrodobiorcy.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo jedzą świnki morskie?
Następny artykułW komputerze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here