Pufy – wygodne rozwiązanie dla twoich wnętrz

0
1214

Urządzając wnętrze, należy zastanowić się, jakie meble planujemy w nim rozlokować. Szczególnie ważnymi elementami wystroju są siedziska, które znajdują się w jadalni, salonie, a także sypialniach rodziców i dzieci i innych pomieszczeniach. W zależności od przeznaczenia wybrane siedzenia mogą się między sobą diametralnie różnić – worek sako lub poduszka do siedzenia to świetne rozwiązanie do pokoju dziecka lub miejsca codziennego relaksu; w jadalni czy gabinecie natomiast lepiej sprawdzą się krzesła. Poniżej przedstawiamy garść porad, dzięki którym dowiesz się, jak zaplanować zakup puf, aby uniknąć pomyłki.

Pufy klasyczne, pufy sako, pufy owalne – co wybrać?

Pufy mogą się różnić zarówno kształtem, wielkością i materiałem, jak i sposobem, w jaki dopełnią wystrój wnętrza. Z tych powodów wybór puf jako siedzeń może być nie lada wyzwaniem. Szczególnie jeśli będą one użytkowane stosunkowo często.

Jeśli planujesz urządzenie swojego własnego kącika relaksu – miejsca, w którym będziesz się odprężać i wypoczywać – polecamy zastanowić się nad możliwością zakupu puf sako. Pod nazwą tą kryją się pufy dużych rozmiarów, mające postać worka. W jego wnętrzu znajduje się miękki i delikatny granulat, nadający im elastyczny, „workowaty” wygląd. Dzięki temu kształt puf sako dopasowuje się do kształtu osób, które na nich siadają.

Pufy sako spotyka się najczęściej w pokojach dziecięcych oraz młodzieżowych. Dla najmłodszych dzieci stanowią one świetną atrakcję – z łatwością amortyzują ich ruchy podczas żywiołowych zabaw, a przy tym są miękkie i wygodne, więc zapewniają komfortowy wypoczynek. Świetnie nadają się także do czytania powieści, przeglądania internetu w tablecie lub nauki. Pufy sako stosowane są również w salonach; najczęściej pełnią one funkcję dodatkowego siedziska, ustawionego obok sofy lub wersalki. Niewykluczone, że goście będą prześcigać się, kto pierwszy zajmie miejsce właśnie na pufie sako.

Pufa w kształcie piłki

Dobrym pomysłem na siedzisko w pokoju dziecka jest pufa w kształcie dużej piłki, zwana po prostu – ball. Wiele zalet tego rodzaju siedzeń wynika z ich wyjątkowo dużych rozmiarów oraz miękkiej, elastycznej formy. Cechy te sprawiają, że nadają się one zarówno do siedzenia, jak i leżenia – zawsze komfortowo dopasowują się do kształtu ciała używającej ich osoby. Z tych powodów pufy typu piłka często stosuje się w pokojach dzieci oraz nastolatków, a także w przedszkolach, szkołach, placówkach rehabilitacyjnych oraz poczekalniach. Pomimo dużych rozmiarów pufy w kształcie piłek są wyjątkowo lekkie i nadają się do przenoszenia.

Klasyczne pufy

Standardowe pufy zdecydowanie różnią się od wymienionych wyżej przykładów. Najczęściej mają kształt sześcianu lub walca – gwarantujący stabilne ułożenie ciała w czasie siedzenia. Z tego powodu pufy cieszyły się niegdyś popularnością jako dodatkowe meble w salonie – zarówno jako siedziska używane w przypadku wizyty gości, jak i podnóżki pod stopy w trakcie oglądania w telewizji. Obecnie pufy tego typu stosowane są także w ogrodach, na tarasach i balkonach – wykonane są wtedy z materiałów odpornych na zabrudzenia i wpływ warunków atmosferycznych.

Gdzie kupić pufy?

Poszukując sprawdzonego dostawcy puf i siedzisk różnego typu, warto zapoznać się ze stroną internetową ecopuf.pl. W ofercie tego sklepu znajdują się dziesiątki różnych modeli „miękkich” siedzisk, dostępne w najróżniejszych wariantach kolorystycznych i wzorach. Sprzedawane w sklepie Ecopuf produkty są oryginalne – ich projektantką jest założycielka przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here