Ekstrakcja ósemki – kiedy to konieczność?
Nazywane inaczej zębami mądrości trzecie zęby trzonowe nie występują u wszystkich ludzi. U niektórych obecne są tylko zawiązki, niekiedy na skutek braku miejsca w jamie ustnej pozostają one zatrzymane: częściowo lub całkowicie w kości. Ciekawostką jest fakt, że u starszych osób zatrzymane zęby ósme mogą wyrzynać się na skutek ucisku protezy.
Wskazaniami do ekstrakcji są: zatrzymane zęby ósme bez miejsca i szans na wyrznięcie się, profilaktycznie przed leczeniem ortodontycznym. Wskazaniem do ekstrakcji bywa również rozległe zniszczenie korony klinicznej oraz kosztowność oraz utrudnione (ze względu na dostęp oraz zróżnicowaną anatomię kanałów) leczenie endodontyczne.

Metody leczenia w przypadku podwyższonego ASO
Parametr ASO określa poziom przeciwciał przeciwko streptolizynie O w surowicy krwi. Jego podwyższenie (powyżej 250 I.U./ml) oznacza zakażenie paciorkowcem z grupy A, który to wytwarza opisany wyżej enzym (streptolizynę O).
Terapia polega na przyjmowaniu przeciwbakteryjnych środków farmakologicznych czyli antybiotyków (penicyliny lub cefalosporyny) i probiotyków w formie terapii 10-dniowej.

Opryszczka – czy leczenie jest konieczne?
Wirusem opryszczki HSV1 wg lekarzy zarażonych jest 80% ludzi, ale nawracające objawy choroby występują u ok. połowy z tych osób. Utajony wirus daje o sobie znać w momencie osłabienia organizmu np. razem z przeziębieniem, stresem lub u kobiet w trakcie miesiączki. Wymaga ona leczenia ze względu na powikłania jakie może przynieść(najpoważniejsze z nich to opryszczkowe zapalenie mózgu). Dlatego gdy czujemy swędzenie lub pieczenie które są pierwszymi objawami powinniśmy niezwłocznie zacząć stosować miejscowe preparaty przeciwwirusowe np.:(Zovirax, Hascovir), sztyfty do smarowania lub płyny do przemywania.

http://poznancitycenter.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here