Podominikański kościół p. w. Św. Jakuba jest jednym z ciekawszych obiektów, jakie można zobaczyć przy rynku w Raciborzu. To cenny zabytek sztuki sakralnej, któremu z pewnością warto się uważniej przyjrzeć. Czym może oczarować turystów ta świątynia?

Kościół ten, podobnie jak cały Racibórz, może się pochwalić ciekawą historią. Wiadomo, że jego budowa była związana z początkiem działalności dominikanów na terenie tego miasta. Pojawili się oni w mieście w połowie XIII roku, a swą działalność prowadzili tu do 1810 roku. Do dziś przypomina o nich świątynia, która będzie ciekawym obiektem dla tych, którzy w czasie wycieczki po Raciborzu chcą poszerzyć swą wiedzę na temat historii tej części Śląska. Co warto zobaczyć w tym kościele? Wiadomo, że dominikański kościół św. Jakuba był miejscem pochówku Gaschinów – dobrodziejów tej świątyni. Spoczywają oni w krypcie znajdującej się pod kaplicą św. Krzyża. Wiadomo też, że w kościelnych kryptach spoczęli fundatorzy kościoła: Mieszko Otyły i Władysław opolsko-raciborski. W jednej z kaplic znajduje się ołtarz Radosnej Tajemnicy Matki Boskiej – ciekawe dzieło Salomona Steinhoffa, które z pewnością warto zobaczyć w trakcie wycieczki po terenie Raciborza, w drugiej – obraz Matki Boskiej, który do Raciborza trafił z odległego Rzymu.

Ciekawe detale architektoniczne, interesujący zbiór obrazów i innych dzieł sztuki – oto czynniki, które czynią tę świątynię jednym z najpopularniejszych zabytków na terenie Raciborza. W czasie wycieczki po tym mieście z pewnością warto zajrzeć do tej świątyni i zapoznać się z jej skarbami.

http://www.pomaranczowe.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here