Ręczniki hotelowe

Ręcznik kąpielowy to ważny element wyposażenia każdego hotelu, niezależnie od ilości posiadanych gwiazdek. W sprzedaży znajduje się wiele ich modeli. Ważne jest to, aby nabyć produkt o wysokiej jakości. Ręczniki hotelowe muszą być estetycznie wykonane, łatwe w pielęgnacji, wytrzymałe, chłonne i przyjemne dla skóry.

Na jakie parametry zwracać uwagę, podczas wyboru ręczników hotelowych?

Pierwszą kwestią jest gramatura oraz splot ręcznika. Tekstylia hotelowe muszą mieć wysoką gramaturę, ponieważ to od niej zależy ich wytrzymałość. Artykuły te są intensywnie użytkowanie i wymagają częstego prania, zazwyczaj w wysokich temperaturach i z użyciem silnych detergentów. Ręczniki hotelowe muszą być trwałe, aby nawet po wielokrotnym praniu prezentowały się estetycznie. W zależności od przeznaczenia danego modelu powinna ona wynosić 400-550 g. Trzeba pamiętać także o tym, że im gęstszy splot ma ręcznik, tym mniejsze ryzyko jego skurczenia w praniu.

Jeśli chodzi o materiał wykonania, to najczęściej producent ręczników hotelowych oferuje ręczniki bawełniane. Ten naturalny materiał jest całkowicie bezpieczny, nawet dla wrażliwej skóry. Ponadto jest przyjemny w dotyku i trwały. Goście hotelowi cenią sobie komfort użytkowania tego typu tekstyliów. Ręczniki do hotelu z bawełny znakomicie wchłaniają wodę. Nie bez znaczenia jest też staranne wykończenie artykułów. Niezwykle istotna jest dbałość o najmniejsze detale. O wysokiej jakości ręczników, a tym samym hotelowych usług świadczy brak nitek, równe brzegi i szwy ręczników.

Rozmiar ręcznika- jaki wybrać?

Wiele zależy od przeznaczenia danego artykułu. Jeśli hotel udostępnia dla gości basen, wówczas powinien zapewnić im też odpowiednio duże ręczniki kąpielowe. Oczywiście, modele do użytku w łazienkach mogą być nieco mniejsze. Najczęściej hotelarze sięgają po produkty o wymiarach 50 x 90 czy 50 x 100. Do kąpieli przyda się natomiast model o wymiarze 100 x 150. Do wycierania rąk mogą posłużyć ręczniki do hotelu np. 30 x 50.

Ile ręczników powinien posiadać hotel?

Producent ręczników hotelowych ma w swoim asortymencie różne rodzaje tekstyliów. Aby hotel zapewnił swoim gościom maksimum komfortu, powinien zainwestować w produkty o kilku wymiarach. Najlepiej oczywiście wybrać komplet ręczników, składający się z ręcznika kąpielowego oraz ręcznika do rąk i twarzy.

Z pewnością nie warto oszczędzać na ich zakupie, jeśli chodzi o jakość oraz ich ilość. Goście hotelowi docenią możliwość korzystania z najwyżej jakości ręczników oraz pozostałych tekstyliów. Ich zadowolenie przełoży się na kolejne rezerwacje, a tym samym zyski dla hotelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here