materiał: lenameble.pl

Wybór nowych mebli do salonu jest kwestią niezwykle istotną, ponieważ to właśnie one tworzą jego niepowtarzalny styl i klimat. Nie bez znaczenia jest zarówno surowiec, z jakiego zostały wykonane, jak i sam kolor.

Każde pomieszczenie w domu spełnia określone funkcje, dlatego też meble powinny być możliwie jak najbardziej użyteczne, a przy tym komfortowe. Nie da się ukryć, że to właśnie one przyczyniają się do tworzenia określonego charakteru pomieszczenia, dlatego też ich zakup nie powinien być dziełem przypadku.

Estetycznie i funkcjonalnie w salonie

Salon jest miejscem wypoczynku dla wszystkich domowników, dlatego też należy zadbać o to, by były one jak najbardziej wygodne i użyteczne. Poszukując mebli idealnych warto pamiętać o tym, by w sposób ostrożny mieszać różne style, by efekt końcowy nie wyglądał nieestetycznie. Ważna jest spójność, dobre wykończenie oraz wysoka jakość mebli, jaką oferuje salon z poznańskimi meblami.

Klasycznie? Przestrzennie?

Dla wielbicieli klasyki polecane są meble w odcienie ciemniejszym, natomiast miłośnicy przestrzeni oraz światła powinni zainteresować się meblami w kolorze jasnym. Można je dobierać do obecnego koloru ścian oraz podłogi, pod kątem podobieństwa – jasne kolory mebli będą więc pasować do jasnego tła, jak również ciemne meble będą prezentować się dobrze na tle ciemniejszych ścian. Należy jednak uważać, by pomieszczenie nie było zbyt monotonne, a przy tym przytłaczające. Chcąc uniknąć podobnej sytuacji, część osób decyduje się postawić na kontrast, co również jest ciekawym rozwiązaniem, jeżeli zastosuje się je w sposób umiejętny.

Postaw na jednolitą gamę kolorystyczną

materiał: lenameble.pl

Warto również pamiętać, że przesadny nadmiar może prezentować się źle, dlatego też dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na jednolitą gamę kolorystyczną lub też jeden akcent kolorystyczny w salonie. Możemy go uzyskać na zasadzie różnicy kolorów mebli oraz ścian – tutaj doskonale sprawdzi się zróżnicowanie faktur lub też ściany przyozdobione tapetą lub też cegłą.

Nie bez znaczenia jest również kwestia samego rozmieszczenia mebli. Jest to rzecz niezwykle istotna w przypadku niewielkiego metrażu, w którym każdy centymetr jest na wagę złota. Jednak dobra wiadomość jest taka, że wielu producentów stara się tworzyć meble z myślą o niewielkich salonach, oferując maksymalne wykorzystanie przestrzeni, dzięki czemu ryzyko braku wystarczającego miejsca jest niewielkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here