Rodzaje torebek ze względu na ich kształt i pakowność

0
1505

Bardzo często wraz z nadchodzącym sezonem zastanawiamy się, który model torebki wybrać. W zależności od naszych potrzeb mogą to być wielkie shopery bądź małe kopertówki. Jak je odróżniać? Zapraszamy do naszego subiektywnego przeglądu damskich torebek. 

Najbardziej pakowne torebki damskie 

Jednymi z najbardziej popularnych torebek w ostatnich latach są te typu shoper, czyli większy format, mieszczący więcej niż A4. Są to zazwyczaj torebki skórzane, które zabieramy ze sobą na co dzień do pracy, by potem móc zmieścić do nich zakupy, stąd też ich nazwa. Są one bardzo pojemne, ponieważ sprawiają wrażenie delikatnie usztywnionego, bardzo elastycznego materiału (najczęściej skóry bydlęcej, lub ekoskóry), w którym wiele rzeczy jesteśmy w stanie zmieścić. Rączki shopera zapewniają nam wygodę podczas noszenia i pewność, że utrzymają one nawet największy ciężar. Większymi torebkami są także torebki typu worek, które są również pakowne, jednak mniej eleganckie niż shopery. W tym przedziale mamy także torebki-teczki, które najbardziej pasują do eleganckiego i casualowego stylu, jednak są one najmniej pakowne ze względu na ich usztywniania, by przez cały czas utrzymywały one swoją formę. Duże torebki to także te sportowe z materiału – są one w stanie wiele pomieścić, jednak są one raczej przeznaczone na weekend i mniej oficjalne okazje.  

Średnie torebki, czyli jakie? 

Średnie torebki to przede wszystkim wszelkiego rodzaju kuferki, które są także nazywane doctorami. Są one sztywne i mało pakowne, jednak mają one niesamowitą klasę i styl. Jest to podstawa w każdej szafie kobiety ceniącej sobie elegancję. Bardzo ciekawym kształtem torebki jest ten typu Bowler. Jest to angielska nazwa torebki, która pochodzi od kształtu toreb, które powstały po przystosowaniu ich do przenoszenia kul kręgielnych. Jest ona nieco podłużna i mniej sztywna niż kuferek, a także zapinana na stylową klamrę. Średnie mogą być także worki, czyli bagery, jednak ostatnio bardzo modne są średnie torby typu listonoszka, czyli wytrzymałe, pakowne, a mimo to wciąż eleganckie torebki. Warto także zwrócić uwagę na średnie torebki na krótkim pasku, w stylu hobo, czyli półksiężyce, które są obecnie niesamowicie modne. Ich kolory to zazwyczaj ciemny brąz i czarny z metalicznymi dodatkami. Półksiężyce można nosić zarówno na ramieniu, jak i przepasając je na ukos ciała. 

Małe znaczy niepraktycznie?

Nie zawsze duża torebka równa się wygoda – bardzo często wybieramy te mniejsze, gdy chcemy zabrać ze sobą wyłącznie portfel i telefon. Może być to elegancka, mała torebka na pasku bądź kopertówka, którą weźmiesz do ręki, gdy wybierasz się na uroczystą okazję. Małe torebki mają swój urok i są bardzo wygodne, gdy chcemy mieć dwie wolne ręce – np. podczas zakupów ubraniowych, bądź pieszej wycieczki. Choć częściej mamy wybierają duże, pakowne torby, to jednak te mniejsze mogą być dla nich równie komfortowe, gdy resztę drobiazgów mogą zmieścić np. wózku. Nie sprawdzą się one jednak do pracy, gdzie wiele rzeczy musimy mieć ze sobą pod ręką. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here