drink

W dzisiejszych czasach żyjemy inaczej, szybciej. Jesteśmy narażeni na stres, a przyszłość jest niepewna. To niestety doskonały grunt pod pojawienie się uzależnień. Przyjrzyjmy się uzależnieniom, które najbardziej nas zniewalają.

Rodzaje uzależnień

Do najbardziej popularnych rodzajów uzależnień należą:
• Uzależnienie od alkoholu
• Uzależnienie od narkotyków
• Uzależnienie od leków
• Uzależnienie od Internetu
i wiele innych. Pojawiają się także uzależnienia od zakupów, pornografii, seksu, innych osób, pracy. Każda z tych dolegliwości jest równie poważna i może prowadzić do destrukcji życia społecznego oraz zdrowia.

Uzależnienie od alkoholu

Uzależnienie od alkoholuSzacuje się, że nawet 12% Polaków nadużywa alkoholu. W naszym kraju żyje natomiast aż około 700 tysięcy alkoholików! Problem jest więc poważny i powszechny. Warto więc być świadomym jak wygląda choroba alkoholowa, jak przebiegają jej etapy, by móc w odpowiednim momencie właściwie zareagować. Uzależnienie od alkoholu możemy podzielić na fizyczne i psychiczne. Fizyczne uzależnienie objawia się w reakcji ciała na brak alkoholu. Pojawiają się drgawki i inne niekontrolowane zachowania. Uzależnienie psychiczne to najczęściej sięganie po alkohol w celu poprawy samopoczucia, ucieczki od problemów. Leczenie uzależnienie alkoholowego, polega w głównej mierze na uczestniczeniu osoby uzależnionej w odpowiedniej terapii alkoholizmu. Alkoholizm jest chorobą, której całkowicie nie idzie wyleczyć. Możemy tylko załagodzić jej skutki i „uśpić” ją. Nie możemy natomiast uśpić naszej czujności. Do końca życia należy zachować całkowitą i bezwzględną abstynencję.

Masz problem z uzależnieniem od alkoholu? Koniecznie sprawdź https://uzaleznienia-terapia.pl/terapia-alkoholowa/

Uzależnienie od Internetu

W dzisiejszych czasach Internet jest wszechobecny. Dzień rozpoczynamy od zerknięcia w komórkę, gdzie dostęp do Internetu ma prawie każdy. Wiele zawodów opiera się na pracy sieci. Tracimy kontrolę nad czasem, jaki spędzamy przed ekranem komputera. Życie realne zamienia się z rzeczywistym. Dziś to niestety realny problem, który należy leczyć.

Uzależnienie – niebezpieczne zniewolenie

Każdy z nas narażony jest na uzależnienie od alkoholu, narkotyków, pracy, Internetu i wielu innych. Ta lista niestety coraz bardziej się powiększa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here