Rodzaje zamków do drzwi chińskich

Drzwi chińskie cieszą się olbrzymią popularnością głównie z powodu ich ceny, zewnętrzne można kupić już za kilkaset złotych. Nazwa wzięła się od kraju produkcji, czyli drzwi zazwyczaj są produkowane w Chinach. Ich minusem jest niska trwałość oraz jakość. Jednak w przypadku, gdy nie mamy budżetu na to, by kupić droższe to drzwi chińskie będą idealnym wyborem. Akcesoria do nich również będą wynosiły stosunkowo niewiele.

Po czym poznać drzwi chińskie?

Drzwi są zazwyczaj produkowane w Chinach, ale nie jest to regułą. Określenie to może również oznaczać produkty niższej jakości i bez atestów. Produkowane są one zarówno jako wewnętrzne oraz zewnętrzne. Drzwi chińskie można poznać po tym, że zazwyczaj zawiasy są niewidoczne – mechanizm jest zabudowany bądź wbudowany w materiał. Często mogą być osłonięte materiałem podobnym do aluminium. Generalnie można trafić na lepszej jakości produkty, jednak trzeba bardzo uważnie przyjrzeć się materiałowi. Niskiej jakości drzwi mogą być chropowate bądź wyróżniać się pęcherzykami powietrza. Do produktów chińskich przeznaczone są również akcesoria takie jak: wkładki, zamki czy klamki. Są one równie atrakcyjne ze względu na stosunkowo mały koszt. Z pewnością drzwi chińskie ze względu na mnogość kolorów i fasonów będą pasować w wielu pomieszczeniach. Akcesoria są popularne, a więc wymiana klamki czy zamka nie powinna być problemem w przyszłości. Ponadto klamki czy zamki do drzwi chińskich są produkowane z coraz większą dbałością o szczegóły, a i wybór jest coraz większy. 

Rodzaje zamków 

Wyróżniamy zamki: wpuszczane, nawierzchniowe, mechaniczne, elektromechaniczne. Wpuszczane to takie, których nie widać na zewnątrz, wkłada się je do specjalnie przygotowanych otworów. Wyposażone są w zatrzask, który uruchamiany jest przez klamkę bądź zasuwę. Nawierzchniowe to inaczej zewnętrzne bądź nazywane są również nadrzwiowymi. Mocuje się je nie w otworze, ale na drzwiach. Ze względu na ich sposób montażu, są uważane za bezpieczne i montowane w drzwiach zewnętrznych. Główne modele tego rodzaju zamków do drzwi chińskich to: zasuwkowe, zapadkowe, zapadkowo-zasuwkowe. Zamki mechaniczne są tradycyjnymi i najbardziej popularnymi typami zamków do drzwi chińskich. Nie są one specjalnie drogie, a z pewnością o wiele bardziej niezawodne. Te droższe modele posiadają magnetyczne kodowanie klucza. Zamki elektromechaniczne to takie, które wykorzystują impulsy elektryczne, by się otworzyć. Wymagają one zasilenia z baterii bądź sieci elektrycznej. Zamki do drzwi chińskich można znaleźć w wielu sklepach, jednym z nich jest swiatzamkow.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here