Przygarniając nowego lokatora chcemy mu zapewnić jak najlepsze warunki do życia. W tym celu warto zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy. Warto wiedzieć co jest niezbędne, aby dobrze czuł się w nowym domu.

Kuweta i zapachowy żwirek dla kota

Jedną z niezbędnych rzeczy, jaką musi zawierać wyprawka to oczywiście kuweta i dobrej jakości zapachowy żwirek dla kota. Do wyboru mamy kuwety odkryte i kryte posiadające daszek. Jaką wybrać? Te odkryte zabierają mniej miejsca i są tańsze, natomiast kryte ograniczają roznoszenie się żwirku i nie eksponują zawartości. Każda kuweta musi zawierać dobrej jakości żwirek. Mamy do wyboru zbrylające, silikonowe, a także wykonane z bentonitu lub wiórków drzewnych. Warto kupić zapachowy żwirek dla kota, ponieważ pochłania nieprzyjemny zapach, hamują rozwój bakterii i pozwalają zachować świeżość na długi czas.

Miseczki

Miseczki to kolejna rzecz, która będzie potrzebna do jedzenia i picia. Te ceramiczne i metalowe są trwalsze od plastikowych i nie niszczą w krótkim czasie. Warto kupić dwie małe miseczki, oddzielnie na wodę i jedzenie lub jedną z podwójną komorą. Może się zdarzyć, że nasz kot nie będzie chciał pić i jeść z konkretnego rodzaju miski. Należy zwrócić na to uwagę i ewentualnie zmienić miseczkę.

Transporter

Obecnie mamy duży wybór transporterów dla kota, możemy wybrać spośród plastikowych, które są lekkie i łatwe w czyszczeniu lub wiklinowych. Warto zaopatrzyć się w transporter z otwieraną górą, ponieważ dzięki temu będziemy mogli łatwo włożyć kota do środka. Jeżeli mamy zamiar podróżować z naszym nowym przyjacielem sprawdzą się miękkie torby i plecaki, które są wygodne i pozwalają schronić się zwierzakowi.

Zabawki

Podstawowa wyprawka dla kota powinna zawierać również zabawki, na przykład piłeczki, myszki, tunele lub piórka. Dzięki temu możemy zaspokoić potrzebę polowania i ruchu. Poza tym skutecznie zabijają nudę, nawet pod nieobecność właściciela. Bawiąc się z naszym nowym lokatorem budujemy także więź, co jest szczególnie ważne od samego początku mieszkania kota. Należy również zaopatrzyć się w drapak, który może być nawet rozbudowanym placem zabaw. Dzięki temu unikniemy naturalnego odruchu drapania mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here