Samsung Galaxy seria A – parametry smartfonów

0
1109

Smartfony Samsung Galaxy to nie tylko flagowe modele S. W serii A Samsung oferuje szereg ciekawych urządzeń ze średniej półki. Wybór jest spory, więc warto sprawdzić, czym różnią się poszczególne modele.

Smartfony Samsung z serii A – czym się wyróżniają?

Seria Galaxy A firmy Samsung obejmuje liczną i zróżnicowaną rodzinę telefonów ze średniej półki – od modeli o nieco większych możliwościach niż najbardziej niskobudżetowe propozycje producenta, po urządzenia, którym pod wieloma względami bliżej do flagowców. Telefony spodobają się szczególnie osobom często robiącym zdjęcia i filmy, a także aktywnie korzystającym z portali społecznościowych.

Mocnymi stronami smartfonów Samsung Galaxy A są jasne i żywe wyświetlacze (zwłaszcza Super AMOLED) oraz dobre aparaty z wieloma obiektywami i zaawansowanymi funkcjami. Na pochwałę zasługuje też między innymi wysoka jakość wykonania czy dual SIM i funkcja szybkiego ładowania.

W stosunku do poprzedników modele z 2020 roku mają nowsze i szybsze procesory oraz więcej pamięci. Nowe urządzenia Samsung z serii A wyróżnia też interesujący design, na który składają się motywy geometryczne, gradientowe kolory czy częściej występująca dziurka na obiektyw Infinity-O zamiast notcha.

Przeczytaj więcej o serii Samsung Galaxy A w Poradniku Orange: https://www.orange.pl/poradnik/recenzje-i-testy/samsung-galaxy-a-poznaj-nowa-serie-smartfonow/

Samsung Galaxy seria A – parametry najpopularniejszych nowych modeli

W 2020 roku do sprzedaży trafiła 6. już generacja smartfonów Samsung serii A. Wybór jest duży, bo producent postawił na liczne modele, z których część występuje w więcej niż jednej wersji. Zwykle im wyższa liczba w nazwie telefonu, tym lepsze będzie miał parametry.

Najtańsze smartfony Samsung z serii A, czyli A01 i A11 przeznaczone są głównie na rynki rozwijające się, a w Polsce, póki co, nie zdobyły dużej popularności. Nieco większe zainteresowanie wzbudził Samsung Galaxy A21s – największy telefon z rodziny, który wyposażony jest jeszcze w ekran w technologii TFT LCD.

Najciekawsze wydają się jednak modele z ekranami Super AMOLED FHD+, czyli Samsung Galaxy A31, A41, A51 i A71. Dla porównania prezentujemy podstawowe parametry dwóch telefonów z serii A z różnych przedziałów cenowych.

Samsung Galaxy A21s – dane techniczne

Ekran: 6,5” TFT LCD HD+

Aparat tylny: 48 + 8 + 2 + 2 Mpix

Aparat przedni: 13 Mpix

Procesor: Exynos 850

Pamięć RAM: 3, 4 lub 6 GB

Pamięć wbudowana: 32 lub 64 GB

Bateria: 3500 mAh

Sprawdź Samsung Galaxy A21s w sklepie: https://www.orange.pl/sklep/Samsung/Samsung-Galaxy-A21s/details

Samsung Galaxy A71 – dane techniczne

Ekran: 6,7” Super AMOLED FHD+

Aparat tylny: 64 + 12 +5 +5 Mpix

Aparat przedni: 32 Mpix

Procesor: Snapdragon 730

Pamięć RAM: 6 lub 8 GB

Pamięć wbudowana: 128 GB

Bateria: 4500 mAh

Sprawdź Samsung Galaxy A71 w sklepie: https://www.orange.pl/sklep/Samsung/Samsung-Galaxy-A71/details

Starsze smartfony Samsung serii A, na które warto zwrócić uwagę

Od 2015 smartfony Samsung z serii A z roku na rok odnoszą coraz większe sukcesy. W 2019 aż dwa modele – Samsung Galaxy A10 oraz A20e znalazły się w pierwszej 5. najlepiej sprzedających się telefonów na świecie.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here