Skąd wziąć pomysł na biznes?

Mieszkanie w małej miejscowości sprawia, że nie zawsze mamy dostęp do miejsc pracy. Często są one daleko, a nawet bardzo daleko. A nie każdy chce dojeżdżać do dużych miast i tracić swój cenny czas na dojazdy. Jest jednak alternatywa. Na dodatek sprawia, że nie będziemy pracować dla kogoś, ale dla siebie. Będziemy swoim własnym szefem. Małe miejscowości również dają wiele możliwości.

Małe miejscowości, szczególnie takie, w których jest las czy jezioro, przyciągają osoby, które na co dzień mieszkają w dużych miastach, metropoliach. Uciekają oni często za miasto, aby odpocząć. Szukają wtedy możliwości, aby wyjechać na weekend, długi weekend czy tydzień, aby trochę odetchnąć. Dlatego założenie swojego miejsca noclegowego, gospodarstwa agroturystycznego, ze zwierzątkami do karmienia, z dostępem do świeżego jedzenia z lokalnych gospodarstw to świetny pomysł na własny biznes w małej miejscowości. Im bliżej lasu lub jeziora czy gór, tym lepiej. Im spokojniejsza miejscowość, tym lepiej. Dobrze, jeśli dzieliłoby ją od większej miejscowości kilka kilometrów, aby mieć dostęp do większych sklepów, kościołów czy lekarzy w razie potrzeby. Nocleg ze śniadaniem domowym na pewno przyciągnie grono zainteresowanych, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym, świątecznym czy w długie weekendy. Możemy też sami proponować dodatkowe usługi, tj. wypożyczalnia rowerów, jazda konna, wypożyczenie gokartów, albo kupno przetworów domowych, tj. dżemy, jajka, ogórki i inne.

W małej miejscowości można również otworzyć sklep lub samemu w domu wyrabiać świeżą żywność, tj. sery, jajka, przetwory, mięso, warzywa, owoce. Jest to aktualnie produkt chodliwy. Każdy teraz szuka świeżego jedzenia. Jest to niemożliwe, aby znaleźć go w dużych supermarketach. A szklanka świeżego mleka koziego lub krowiego, kwaśne mleko czy chleb z masłem, smalcem czy ogórkiem kiszonym domowym to smakołyki, na których myśl aż ślinka cieknie. Nie da się im oprzeć. Jeśli miejscowość jest blisko miasta, to możemy tam również otworzyć sklepik i również zachęcać do odwiedzania naszego gospodarstwa. Wiele usług około biznesowych można również proponować, tj. warsztaty dojenia mleka, wyrabiania masła, sera itp. Można również proponować prace sezonowe młodzieży, która chce sobie dorobić do kieszonkowego, np. przy zbieraniu swoich owoców. Oczywiście utrzymanie dużego gospodarstwa to mnóstwo pracy, ale nagrodą za to jest zadowolenie klientów, a także dostęp dla siebie do pysznej i świeżej żywności. Można również oferować dowóz, a także wysyłkę, do czego przyda nam się sklep internetowy. Oczywiście to wtedy kiedy stworzymy już swoją markę, będziemy rozchwytywani i rozpoznawani, ale jest to do zrobienia. Praca jest ciężka, ale niektórym właśnie taka praca na swoim, w małej, spokojnej miejscowości bardzo odpowiada.

Te dwa przykłady to dowody na to, że pomysły na biznes w małej miejscowości są i da się taki stworzyć daleko od miasta. Nie jest to przeszkodą, a często nawet zaletą. Oczywiście w małych miejscowościach nie ma tylu klientów, ale jeśli pomysł będzie dobry, zachęci on klientów nawet z daleka.

http://www.novapr.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUmowa o dzieło.
Następny artykułZarabiamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here