Malownicza Irlandia kusi pięknymi krajobrazami oraz wyjątkową atmosferą. Ten kraj ma niezwykły potencjał, który już dawno dostrzegły biura podróży. Wycieczki po Irlandii i jej najpiękniejszych zakątkach od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Gdzie turyści zaglądają najchętniej?
Jednym tych miast, którego w trakcie wycieczki po Irlandii nie można pominąć, jest Wexford. To nieduży ośrodek miejski, na terenie którego czekają na turystów wspaniałe atrakcje. Z pewnością na uwagę zasługuje jedna z pięciu dawnych bram miejskich, będąca cenną pamiątką po miejskich fortyfikacjach wznoszonych jeszcze w czasach normańskich. Pięknie prezentuje się tutejsza opera, znana z organizacji ważnych wydarzeń kulturalnych. To dzięki niej Wexford jest ważnym kierunkiem wypraw dla miłośników opery i dobrej muzyki, a Irlandia krajem kojarzonym z wysokim poziomem tej formy sztuki. Wspaniałą atrakcja jest też park tematyczny, który znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta. Urządzony w pięknej okolicy, przedstawia w niezwykle ciekawy sposób dzieje irlandzkiej architektury. Z pewnością warto go odwiedzić i zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat irlandzkiej kultury i jej dziedzictwa.
Irlandia może się pochwalić wieloma pięknymi zakątkami. Wexford oraz jego najbliższe z pewnością zasługują na uwagę i mogą się okazać atrakcyjnym celem wycieczki. Biura podróży chętnie urządzają tu wyprawy, a turyści, którzy decydują się na udział w nich, są zadowoleni z takiej przygody.

http://czarodziejskieliny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here