Malownicza Kotlina Jeleniogórska to idealny teren dla tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczynku w pięknym otoczeniu oraz piesze wycieczki po górach. Wśród licznych miejscowości, które mogą się okazać bardzo atrakcyjnymi punktami dla turystów, znajduje się Dziwiszów. Czym przyciąga ta miejscowość? Czy warto się wybrać na jej teren?
Dziwiszów to ciekawa miejscowość, której wielkim walorem jest położenie w niezwykle malowniczej okolicy. Wieś ta leczy na stokach Gór Kaczawskich, w odległości zaledwie 5 km od centrum Jeleniej Góry. Wiadomo, że wieś istniała już w początkach XIV wieku. Z tego też okresu pochodzi miejscowy kościół św. Wawrzyńca, któremu z pewnością warto poświecić nieco więcej uwagi. To świątynia o obronnym charakterze, która może się pochwalić ciekawą architekturą, pięknym wnętrzem oraz barokowym wyposażeniem. W pobliżu świątyni znajduje się kolejny obiekt, któremu warto przyjrzeć się dokładniej. To zajazd, który powstał pod koniec XVIII wieku.
Na terenie wsi czeka tez inna ciekawostka, czyli ciekawy zespół podworskich zabudowań. Tu najważniejszą atrakcją jest pałac. Pierwotnie była to budowla renesansowa, jednak podczas przebudowy pod koniec XVIII wieku cechy tego stylu zostały zatarte.
Wycieczki po tak pięknym obszarze, jakim jest Kotlina Jeleniogórska, mogą każdemu sprawić wiele radości. Dziwiszów jest jedną z tych wsi, która może okazać się doskonałym punktem wypadowym dla niejednej wycieczki po okolicy oraz atrakcyjnym miejscem biernego wypoczynku.

http://www.czyzyny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here