odsuwanie skórek

Pewne jest jedno: jeśli chcemy, by paznokcie ładnie wyglądały, trzeba pozbyć się skórek. A czy je wycinać, czy odsuwać, zależy od tego, jakie są. Nieprawdziwy jest jednak pogląd, że gdy tylko zacznie się je usuwać, będą rosły szybciej i zgrubieją. Tempo ich wzrostu zapisane jest bowiem w genach. A czy je wycinać, czy odsuwać, zależy od tego, jakie są. Gdy są miękkie, rosną powoli – lepiej je odsuwać. Tę metodę, jako bezpieczniejszą, poleca się „debiutantkom” w manikiurze. Wystarczy ją stosować raz w tygodniu. Preparat zmiękczający nałóż na skórki i pozostaw na 3 do 5 minut. Potem delikatnie odsuwaj skórki drewnianym patyczkiem. Pamiętaj, by nie przyciskać go zbyt mocno i nie usuwać skórek głęboko, bo można wtedy uszkodzić płytki. Po zabiegu dokładnie wmasuj w paznokcie krem lub oliwkę. Gdy skórki są grube i twarde, płyny sobie z nimi nie poradzą. Sprawdzą się wtedy cążki. Zanim zabierzesz się za wycinanie, zmiękcz skórki w wodzie z mydłem. Możesz spróbować łączyć obie metody: nałożyć preparat do usuwania skórek, a po kilku minutach wyciąć je. Skórki wycinaj powoli wzdłuż linii paznokcia; nigdy nie rób tego zbyt głęboko. Uwaga: gdy skaleczysz się cążkami, rankę natychmiast przetrzyj wodą utlenioną.

wycinanie skórek czy odsuwanie - co lepsze

Wycinanie

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się skórek jest ich wycięcie. To najprostsza i najszybsza metoda, ale niestety nie bez wad. Wycięte skórki odrosną bardzo szybko, a przy tym staną się grubsze. Jeśli jednak twoje skórki już teraz są widoczne, wycięcie może być jedynym sposobem, aby się ich pozbyć. Najłatwiej zrobić to cążkami (do kupienia w drogeriach). Są tak wyprofilowane, żeby wycinanie skórek było prostą czynnością. Możesz też zaopatrzyć się w radełko z kopytkiem (do kupienia nawet w kioskach za kilka złotych). W tym przypadku skórki wycina się ostrą, precyzyjną końcówką. Dobre są też nożyczki do wycinania skórek – ich kształt ułatwi tę czynność. Przed zabiegiem warto sięgnąć po płyn do usuwania skórek (Cuticle Remover), który je zmiękczy, a przy tym uchroni nas przed wysuszeniem, popękaniem i narastaniem skórek na płytkę paznokcia. Trzeba uważać, by podczas wycinania skórek nie zrobić tego zbyt głęboko – w przeciwnym wypadku uszkodzimy delikatną skórę wokół paznokcia. Przez nieumiejętnie wycięte skórki mogą pojawić się tzw. zadziorki. Jeśli tak się stanie, trzeba na jakiś czas zrezygnować z wycinania skórek. Ważne, aby po zabiegu dokładnie wyczyścić wszelkie akcesoria użyte do pielęgnacji paznokci. Brudne cążki czy nożyczki – zwłaszcza jeśli pojawią się drobne ranki – mogą spowodować infekcję.

Odsuwanie

Nie wszystkie kobiety muszą wycinać skórki. Jeśli nie są one u ciebie bardzo widoczne i jeśli nie chcesz, by odrosły grubsze oraz mocniejsze, zdecyduj się na odsunięcie skórek. Robi się to drewnianym patyczkiem albo kopytkiem. Nieodzowny w tym przypadku jest odpowiedni preparat, który przygotuje skórki do zabiegu. Internautki polecają np. Sally Hansen Gel Cuticle Remover, który zmiękcza skórki, jednocześnie je nawilżając. Wystarczy nałożyć produkt i odepchnąć skórki patyczkiem. Może być to też zwykły płyn do skórek typu Cuticle Remover. Skórki odsuwa się ku górze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here