W pobliżu Tarnowskich Gór czeka na miłośników historii wiele atrakcji. Gdzie ich szukać? Dla tych, którzy fascynują się dawnymi pałacami oraz dziejami rodziny Henckel von Donnersmarck, miejscem wyjątkowo ciekawym może się okazać Brynek. Dlaczego warto się tu zatrzymać w czasie wycieczki po Górnym Śląsku? Jakie atrakcje czekają w tym miejscu na turystów?

Brynek to ciekawa wieś, otoczona wspaniałymi kompleksami leśnymi. Wiadomo, że jej początki sięgają końca XVI wieku, kiedy to przy tutejszej hucie żelaza zaczęła się rozwijać niewielka osada. Dziś Brynek jest bardzo chętnie odwiedzany przez wycieczki, a jego największą atrakcją jest imponujący zespół pałacowo-parkowy Donnersmarcków. Choć na jego terenie mieści się dziś i gimnazjum, i Technikum Leśne, turyści mogą bez przeszkód spacerować po tego terenie. Jakie atrakcje mogą ich tu zauroczyć?

Brynek to przede wszystkim piękny pałac – główny cel niemal każdej wycieczki i jedna z najciekawszych perełek architektury na terenie Śląska. Wzniesiony w 1829 roku, przebudowany przez Donnersmarckółw w 1q905 roku, przyciąga uwagę i swą bryłą, i ciekawymi detalami architektonicznymi. Piękna attyka, kartusze herbowe, kaplica pałacowa – oto ciekawostki, obok których nie można przejść obojętnie. Warto też zwrócić uwagę na pobliskie stajnie oraz wieżę zegarową. Gdzie jeszcze warto zajrzeć? Do tej części parku, w której uczniowie Technikum Leśnego prowadzą swój ogród botaniczny. To idealne miejsce dla tych, którzy chcą pospacerować wśród pięknych drzew oraz zapoznać się z licznymi gatunkami roślin.

http://www.beautifulnight.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here