Sok z brzozy posiada wiele właściwości, które pozwalają naszemu oragnizmowi lepiej funkcjonować. Sok ten znany jest również pod zwyczajowymi nazwami takimi jak bzowina lub oskoła.
Sok z brzozy – skład właściwości i zastosowania. Posiada on specyficzny smak, dlatego z pewnością nie będzie on w stanie przekonać do siebie każdego. Charakteryzuje się on cierpkim smakiem, dlatego często dodaje się do niego miodu albo soku z malin, które to mają na celu jego złagodzenie. W jego składzie znajdziemy wiele pozytywnie oddziałujących na nasz organizm minerałów oraz mikorelementów. Przykładowo znajdziemy tutaj duże ilości witaminy C, która przyczynia się do wzmocnienia naszej odporności, pomocna jest także przy leczeniu przeziębienia. Zawiera wapń – niezbędny jeżeli chcemy mieć zdrowe kości, dzięki żelazu wpływa korzystnie na nasz skład krwi. Sok polecany jest ludziom pracującym umysłowo, ponieważ ma w swoim składzie magnez odpowiadający za poprawę koncentracji. Oskoła wpiera też prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Wpływa korzystnie na naturalny wygląd skóry oraz włosów, dlatego polecany jest kobietą chcącym dbać o swój wygląd. Picie soku z brzozy przyśpiesza gojenie się ran. Dobrym pomysłem jest przygotowywanie specjalnych okładów bazujących właśnie na nim. Sprawdza się też jako tonik do przemywania zranionej skóry. Osoby cierpiące na wypadanie włosów mogą z niego skorzystać, ponieważ dzięki niemu włosy stają się bardziej puszyste i lepiej odżywione.
Sok z brzozy zapisywane są osobom cierpiącym na anemię. Dzięki niemu organizm uzupełnia brakujące składniki mineralne. Picie przynajmniej jednej szklanki dziennie pozwala na uzupełnienie potasu, wapń, magnezu oraz żelaza. Sok ten należy spożywać na zimno. Jeżeli będziemy go podgrzewać, oskoła straci swoje właściwości zdrowotne. Należy pamiętać, że wiele pożytecznych składników traci swoje atuty w momencie, gdy zostają poddane działaniu temperatury przekraczającej 40 stopni. W czasie stosowania go należy wyeliminować z diety używki typu alkohol, czy też nawet kawa i herbata.

http://www.maleacieszy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here