stroik świąteczny

Stroiki bożonarodzeniowe są bez wątpienia niezwykłą ozdobą, która nadaje magiczności naszemu otoczeniu. Jeśli wykonamy je samodzielnie dodatkowo odczujemy magię przygotowań do świąt. Taki stroik swoim wyglądem będzie z pewnością zachwycał wielu gości. 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/stroiki-bozonarodzeniowe/

Zaszalej z dekoracją 

Nie ma ustalonego sposobu jak wykonać stroik samodzielnie. Koncepcja jest dowolna i zależy od indywidualnej wizji twórczej. Mamy do tego tzw. wolną rękę. Warto jest zainspirować się gotowymi stroikami, które widzimy w sklepie lub zaczerpnąć pomysł na stroik z internetu. Będzie to niezbędne, aby zgromadzić niezbędne przedmioty do wykonania i dekoracji. 

Na jaki stroik się zdecydować? 

Na samym początku przemyśl w jakim miejscu chcesz, aby Twoja ozdoba się znajdowała.Twój stroik może być duży i zdobić pięknie zastawiony stół wigilijny, lub być drobną dekoracją, znajdującą się na komodzie. Możesz także wykorzystać stroik jako ozdobę na drzwi. Będzie to znak dla gości, że w Twoim domu panuje już świąteczny klimat. 

A z czego wykonać stroik?

W tym przypadku nie ma ograniczeń. Twój autorski stroik możesz udekorować dowolnie według swoich upodobań. Jeśli kochasz kolory pokaż to umieszczając na swoim stroiku różnobarwne dekoracje. Nie bój się zaszaleć! Jeśli natomiast jesteś zwolennikiem minimalizmu, również pokaż to przez swój delikatnie zdobiony stroik. Co będzie niezbędne do wykonania stroika bożonarodzeniowego: 

Gąbka florystyczna – będzie bazą, na której powstanie cały stroik. To ona tworzy stelarz, w nią wytkamy gałązki. Aby stroik był estetyczny zielonymi gałązkami staraj się przykryć gąbkę, tak aby nie było jej widać. 

Gałązki świerku lub sosny – tworzą one główną część stroika 

Świeca – może być użyta jako główna dekoracja, postawiona w środku stroika nada mu estetyczny wygląd, nie stosujemy jej do stroika na drzwi.

Dekoracje – tutaj panuje już dowolność, nie bój się zaszaleć, wyraź siebie, stwórz swój niepowtarzalny stroik bożonarodzeniowy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here