fotolia.com, 118210355 | Autor: ssergiocom

Sklepy z mozaikami szklanymi cieszą się coraz większą popularnością i nic dziwnego – dzięki tym niewielkim elementom istnieje możliwość stworzenia niebanalnego, oryginalnego oraz ponadczasowego wnętrza, które swoim wyglądem zachwyci niemalże każdego.

Mozaika szklana to doskonały sposób na efektowną dekorację powierzchni. Daje ona nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne, dzięki czemu można znaleźć ją w coraz to większej liczbie mieszkań oraz domów. 

Wybierz kształt, kolor, formę

Szklane mozaiki wykorzystywane są najczęściej w formie dekoracji ściennych lub też podłogowych. Mogą one przybierać różnorodne kształty oraz występować w wielu różnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu nie powinniśmy mieć najmniejszego problemu z wybraniem rozwiązania, które będzie w 100% dopasowane do danego wnętrza. Ich powierzchnia może być błyszcząca, matowa lub też z dodatkiem brokatu – wszystko bowiem zależy od naszych indywidualnych preferencji. Co więcej, w mozaikę wtopić można wybrane wzory, które z biegiem lat nie zaczną blaknąć, przez co będą prezentować się doskonale.

Praktyczna i estetyczna

Powodów, dla których sklepy z mozaikami szklanymi cieszą się tak dużą popularnością jest wiele. Mozaika wykonana ze szkła wykazuje bowiem brak nasiąkliwości i jest wysoce odporna na działanie wody, dlatego też, bez najmniejszych obaw można wykorzystywać ją w pomieszczeniach charakteryzujących się dużą wilgocią – takich jak m.in. łazienka, czy też kuchnia.

Jest ona również wytrzymała na wysoką temperaturę oraz gwałtowne jej zmiany, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jej montaż w pobliżu kuchenek lub też kominków. Nie sprawia większego problemu podczas mycia i bardzo łatwo zachować ją w czystości. Co równie ważne, mozaiki szklane są wysoce odporne na działanie środków chemicznych oraz plamy, co jest kolejnym argumentem na ich zamontowanie w kuchni lub też łazience. Do ich czyszczenia wystarczą bowiem najłagodniejsze preparaty, takie jak m.in. płyn do mycia naczyń, dzięki czemu unikamy konieczności nabywania specjalistycznych i często nietanich środków czyszczących.

Zwróć uwagę na grubość mozaiki

Podczas wyboru mozaiki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej grubość, ponieważ im jest on większa, tym szkło lepiej załamuje światło, zachwycając swoim wyglądem. Warto również wiedzieć, że mozaiki szklane można nabyć w postaci charakterystycznych plastrów klejonych na folii, siatce lub też papierze, co w znacznym stopniu ułatwia proces montażu, który nie jest tak czasochłonny, jak miałoby to miejsce w przypadku konieczności mocowania pojedynczych elementów.

Bez wątpienia szklana mozaika daje nieskończoną możliwość kreowania wyglądu każdego wnętrza. Szeroki wybór kształtów, grubości oraz kolorów sprawia, że każda osoba poszukująca tego typu rozwiązań do swojego domu lub też mieszkania, znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here