Na telewizor wcale nie musimy wydawać fortuny. Do dyspozycji mamy też niedrogie modele pozwalające nam na komfortowe oglądanie różnych programów czy granie na konsoli. Gdy budżet wyznaczony jest na limicie tysiąca złotych, trzeba będzie jednak iść na kompromisy. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

W sprzedaży znajdziemy telewizory kosztujące od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak wcale nie musimy przeznaczać na zakup wysokiej sumy, gdy chcemy cieszyć się z dobrej jakości obrazu.

Co oferują nam tanie telewizory?

Przede wszystkim, gdy nie chcemy przeznaczać na kupno zbyt wiele, musimy przygotować się na to, że urządzenie nie będzie wykorzystywało zbyt nowoczesnych technologii, które zobaczymy w droższych modelach.

Jednak w cenie poniżej tysiąca złotych zakupimy tani i dobry telewizor LED pozwalający na oglądanie obrazu w rozdzielczości Full HD, która jest dzisiaj standardem. Jeśli chodzi o przekątną ekranu, będzie to zwykle około 40 cali, zatem także to akceptowany rozmiar, biorąc pod uwagę cenę.

Co jeszcze możemy otrzymać bez przepłacania? Tani telewizor może też zaproponować nam dobrą jakość dźwięku, dobry kontrast oraz jasność, a także szeroką gamę gniazd wejściowych wyjściowych, w tym HDMI, porty słuchawkowe i inne w zależności od naszych potrzeb.

Czego nie znajdziemy w tanim telewizorze?

Oprócz wspomnianych już zaawansowanych technologii tani telewizor najczęściej nie będzie posiadał funkcji Smart TV, czyli nie będzie można bezpośrednio z niego podłączyć się do internetu. Rozwiązaniem jest skorzystanie ze złącza HDMI i podłączenie go do komputera.

Warto też pamiętać o tym, że w tak niskiej cenie nie kupimy urządzeń znanych marek, ale raczej tych mniej popularnych, ale też godnych polecenia, na przykład polskiego producenta Manta.

Zatem tani i dobry telewizor poniżej tysiąca złotych także może być dobrym zakupem. W internecie możemy już teraz zapoznać się z pełną gamą produktów w taki niskich cenach, a potem w kilka chwil dokonać zakupu – bez wychodzenia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here